TOP 10 spôsobov, ako použiť kokosový olej v lete

ako pouzit kokosovy olej

Ako využiť fantastické účinky kokosového oleja v lete? Tu je mojich TOP 10. Nechajte sa inšpirovať. 

TEPLÉ PRIMA LETO S KOKOSOVYM OLEJOM

TOP 10 spôsobov, ako použiť kokosový olej v lete

Kvalitný panenský kokosový olej za výhodnú cenu .

1. Proti slnku

Skôr, než vyjdete na slniečko, votrite si na odhalené časti tela malé množstvo kokosového oleja. Kokosový olej má prirodzený SPF4 a je to skvelý antioxidant. Môžete si vyrobiť domáci ochranný krém proti slnku. Nezabudnite, že vystavovať slnku sa treba postupne v kratších časových úsekoch. V čase obeda sa priamemu slnku radšej vyhnite.

2. Po opaľovaní

Hydratačné účinky kokosového oleja sú ideálne pre vysušenú pleť po opaľovaní. Stačí votrieť niekoľko krát denne a udržíte svoju kožu hydratovanú a zabránite olupovaniu. Kokosový olej pomáha aj pri spálení a začervenaní kože od slnka. (Ak sa vám vytvoria pľuzgiere, pocítite triašku alebo nevoľnosť, vtedy treba vyhľadať lekára.) Pre zvýraznenie opálenia skúste trblietavý krém z kokosového oleja. 

3. Dezodorant

Vďaka antibakteriálnym vlastnostiam je kokosový olej výborný proti zapáchajúcemu poteniu. Vyskúšajte toto leto prírodný domáci dezodorant z kokosového oleja.

4. Ošetrenie ranky (poškriabanie, odretie, poštípanie, popŕhlenie)

Je takmer nemožné stráviť celé leto vonku bez toho, aby ste nemali svrbivý štípanec od hmyzu, či popŕhlenie od žihľavy alebo drobné škrabance a odreniny. Naneste tenkú vrstvu panenského kokosového oleja na postihnuté miesto. Kokosový olej zabráni vnikaniu nečistôt a baktérií do ranky a zastaví svrbenie.

5. Repelent proti hmyzu

Z kokosového oleja je možné jednoducho vyrobiť účinný repelent, ktorý odradí komáre a ďalší otravný hmyz.

6. Proti poškodeniu vlasov

Slaná voda a chlór vlasy veľmi vysušujú. Navyše chlór je úhlavným nepriateľom odfarbených blondín, pretože jeho pôsobením sa im vlasy farbia do zelena. Pred tým, ako skočíte do bazénu alebo do mora, roztopte v dlaniach lyžičku kokosového oleja a votrite ho do celej dĺžky vlasov. Dajte si záležať hlavne na končekoch. Super tipy na použitie kokosového oleja na vlasy nájdete tu. Ak chcete mať vlny ako z pláže, skúste si vyrobiť sprej na vlasy z kokosového oleja a soli.

7. Telový peeling

Pre krásnu pleť, jemnú a hebkú použite domáci telový peeling bohatý na živiny z kokosového oleja a soli alebo cukru. Rýchle, jednoduché a lacné! Môžete vyskúšať aj peeling proti celulitíde.

8. Holenie

Kokosový olej funguje na holenie aj po holení. Na vlhkú kožu (najlepšie v sprche) naneste tenkú vrstvu kokosového oleja  a ohoľte ako zvyčajne.

9. Na hydratáciu pier

Nezabudnite tento rok na pery. Lesk na pery z kokosového oleja im dopraje okrem ochrany aj super farbu a lesk. Aby boli vaše pery stále pekné, raz za týždeň použite peeling na pery z kokosového oleja a cukru.

10. Do nápojov

Pridajte lyžicu panenského kokosového oleja do smoothies, kávy alebo kakaa pre extra výživu a kvôli zoštíhľujúcim vlastnostiam! Uistite, že je kokosový olej dobre rozpustený a rozmiešaný. 

10 TIPOV na použite kokosového oleja v lete

Isto vám napadne množstvo ďalšieho využitia kokosového oleja. Fantázii sa medze nekladú. Platí iba jedno pravidlo: Vždy používajte len kvalitný panenský kokosový olej .

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi smile

  1. Perfektne tipy, opalovak skusim :)