Super trik proti celulitíde

peeling proti celulitide

Celulitída, pomarančová koža, jamky, hrbolčeky… Nevyzerá to dobre, a preto poďme sa jej efektívne a lacno zbaviť. Všetko, čo potrebujete je pár minút pre seba s vašou obľúbenou kávou.

vyrobte si jednoducho a lacno peeling proti celulitíde

Spoznaj svojho nepriateľa alebo trocha teórie, aby sme vedeli, proti čomu vlastne bojujeme.

Ako vzniká celulitída?

Celulitída vzniká hlavne následkom nárastu podkožného tukového tkaniva, ktoré vyvoláva tlak na kožu. Tento tlak spôsobuje jej deštrukciu, poruchy v cirkulácii živín do podkožia a znižuje efektivitu lymfatického systému. Ak tento stav trvá dostatočne dlho (u každého individuálne), znižuje sa kvalita spojivových tkanív, nastáva deformácia povrchových vrstiev pokožky, a tá získava vzhľad pomarančovej kôry.

celulitítda - ako odstrániť vzhľad pomarančovej kože

V akom štádiu celulitídy ste vy?

V 1. štádiu celulitídy je vidno iba pri stlačení kože na stehnách, zadku alebo bokoch (tzv. štípací test, pri ktorom sa koža stlačí medzi palec a ukazovák a na povrchu sa vytvorí štruktúra podobná pomarančovej koži)

V 2. štádiu celulitídy je vidno pri bežnej činnosti len ak je svalstvo napnuté (napr. pri stoji, podrepe, pri sedení…) na menších plochách zadku, bokov, stehien. Ak je svalstvo uvoľnené, celulitídu nevidno.

V 3. štádiu celulitídy je vidno rozsiahle kožené zmeny na zadku, bokoch a stehnách často sprevádzané viditeľným nárastom tukového tkaniva v zhlukoch, ktoré deformuje kožu do mnohopočetných hrbolčekov a priehlbiniek. Celulitída je pozorovateľná bez ohľadu na to, či je telo v napätom alebo uvoľnenom stave.

V 4. štádiu celulitídy deformácie kože sprevádzajú často bolestivé opuchy. Postihnuté tkanivá majú rôsolovitý vzhľad.

Čo by ste o celulitíde mali vedieť?

 • Celulitída nesúvisí len s nadváhou. Majú ju aj štíhle ženy.
 • Celulitída nezmizne, ak schudnete pár kíl.
 • Celulitída nepostihuje len oblasť stehien a zadku, ale aj na lýtka, brucho či ramená.
 • Celulitída nie je genetická, takže sa jej môžete zbaviť.

Domáci peeling proti celulitíde

Čo urobíte s kávovou usadeninou, ktorá zostala po vašej pravidelnej šálke kávy? Zmiešate s kokosovým olejom, škoricou a urobíte si peeling proti celulitíde, samozrejme. Možno to znie bizarne, ale káva je jedna z najlepších úplne prírodných peelingov proti celulitíde.

káva a kokosový olej_Domáci peeling proti celulitíde

Peeling zlepšuje prekrvenie a podporuje elasticitu kože. Zároveň zefektívňuje tok lymfy v tkanive. Pri pravidelnej aplikácii prebehnú na koži opravné a obnovovacie procesy, ktoré dokážu prispieť nielen k zaceleniu spojivových tkanív, ale aj k napnutiu kože, výsledkom čoho je zahladenie nerovností a koža bez jamiek a hrbolčekov.

Ingrediencie:

 • 3 lyžice kávovej usadeniny (môže byť aj z kávy osladenej cukrom alebo medom)
 • 1 lyžicu panenského kokosového oleja
 • pol lyžičky mletej škorice (voliteľné)

domáci peeling proti celulitíde

Postup: Všetko zmiešame a raz za týždeň nanesieme na vlhkú pokožku stehien, zadku a bokov, najlepšie v sprche. Masírujte niekoľko minút a potom zmyte. Peeling môžete použiť ja na celé telo. Užite si smile

kávový peeling proti celulitíde, pomarančovej koži, jamkám, hrbolčekom

 1. Peeling jsem si vyrobila a jsem z něj nadšená,protože krásně voní a je moc příjemný na kůži. Chtěla bych se zeptat zda je možné peeling používat i častěji, než jednou týdně? Přijde mi to málo na to, aby člověk redukoval celulitidu

  • Tereza, raz týždenne je taký ideálny interval na peeling. Ak by ste ho používali častejšie, pokožka sa zbytočne opotrebováva, keďže jej nedoprajete dostatok času na jej vlastnú regeneráciu a zbavíte ju novej vrstvy buniek.
   Peeling je len jedna z mnohých zbraní proti celulitíde. Ďalšie tipy, ktoré je dobré dodržiavať v boji proti celulitíde:
   – správny pitný režim (čistá voda)
   – vyhýbať sa zničeným tukom (margaríny a pod.)
   – pravidelný pohyb
   – sprchu zakončiť studenou vodou
   – dôkladná masáž čistým kokosovým olejom najlepšie vždy po sprche
   – nefajčiť
   Ak zapojíte všetko vyššie spomínané, celulitída bude zaručene minulosťou :)

 2. Děkuji za rady :)

 3. dievčatá, ten kokosovy olej naozaj doporučujem… vcera som si spravila piling ale obyčajny a vydrhla som sa rukavicou, oplachla stehna chladnou vodou, natrela som sa kokosovym olejom a vidim neskutočne pokroky :) celulitida naozaj mizne … Nemala som ju nejak strasne vyraznu ale začinala mi. asi štadium 2. Dakujem za super radu :)

 4. Dobrý den, prosím.. hotová směs se dává do ledničky nebo v pokojové teplotě? Děkuji.