Domáci kávový olej

kavovy olej

Káva je vynikajúca pomoc v starostlivosti o krásu. Kofeín v káve pomáha zvýšiť krvný obeh, a tak liečiť celulitídu, tmavé kruhy pod očami, spevňuje a rozjasňuje pleť. Podporuje rast vlasov a zvyšuje ich lesk. Ak si chcete vyrobiť vlastný kávový olej, ktorý je bezpečné použiť na pokožku a vlasy, môžete skúsiť niektorú z týchto dvoch metód. Môj kávový olej vonia ako čerstvo namleté kávové zrná. Nemohla som sa dočkať, až ho vyskúšam.

ako si ľahko vyrobiť výborný kávový olej

Kávový olej

Ingrediencie:

  • 8 lyžíc panenského kokosového oleja
  • 4 lyžice kvalitnej mletej kávy (najlepšie je, ak si kávové zrnká umeliete sami)

Postup (metóda luhovania za horúca): Vo vodnom kúpeli rozohrejte 8 lyžíc kokosového oleja. Pridajte 4 lyžice mletej kávy. Na veľmi miernom ohni nechajte 2 až 3 hodiny zohrievať. Čím dlhšie budete olej s kávou zohrievať, o to intenzívnejší bude výsledok. Dôležité: Nezabudnite občas premiešať a skontrolovať, či je v spodnom hrnci dostatok vody. Hotové pomaly prefiltrujte cez jemné sitko, do ktorého vložíte filter na kávu. Trvá to približne 10 minút, než olej prekvapká.

Postup (metóda luhovania za studena): V zaváraninovom pohára zmiešajte rozpustený kokosový olej s mletou kávou. Dôkladne zatvorte a pretrepte. Uložte na štyri týždne do tepla, aby kokosový olej zostal tekutý. Každý druhý deň pretrepte. Metóda studeného luhovania sa lepšie robí v lete, kedy kokosový olej tak rýchlo netuhne a vydrží tekutý. (Ak vám kokosový olej stuhol, treba ho povoliť vo vodnom kúpeli.) Po štyroch týždňoch pomaly prefiltrujte cez jemné sitko, do ktorého vložíte filter na kávu.

diy domáci kávový olej

Prefiltrovaný kávový olej nalejte do sklenej nádobky, v ktorej ho budete skladovať. Ak ho chcete mať v tuhom stave, odporúčam nižšiu nádobku so širokým hrdom. Ak ho budete mať tekutý, môže byť aj sklenená fľaštička. Voila! Máte kávový olej smile

Kávový olej môžete používať ako výživný spevňujúci olej na tvár a telo, pre povzbudenie rastu vlasov a ošetrenie vlasovej pokožky alebo ako masážny olej pre liečbu strií a celulitídy. Vhodný je aj ako kofeínový očný krém, ktorý urýchli mikrocirkuláciu na zníži opuchy pod očami. Dá sa používať v tekutom alebo tuhom stave.

ako si doma vyrobiť kávový olej z kávy a kokosového oleja