Voňavá masáž – ako na to v 3 krokoch

navod ako masirovat cele telo

Jemná masáž vás zabaví bolestí a zároveň odbúra stres a ťažkosti s vysokého pracovného tempa. Oleje sa spolu s krvou prenášajú do všetkých častí tela, kde ovplyvňujú chemické reakcie, podobne ako lieky – regulujú, upokojujú alebo povzbudzujú. Prekvapte svoju partnera alebo partnerku, naučte sa vyrobiť voňavý masážny olej, pripraviť prostredie na masírovanie a super príjemne masírovať.

Masáž je úžasná terapia, ktorá lieči zranenia, zmierňuje bolesti a stres, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje prísun živím do tkanív, urýchľuje odplavovanie toxických látok z tela, podporuje odbúravanie tukov a uvoľňuje napätie. Behom masáže sa vyplavujú hormóny, ktoré prispievajú k dobrej nálade a znižujú citlivosť na bolesť.

Ako si vyrobiť voňavý masážny olej

5 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja (uvoľňuje svalstvo a navodzuje pocit ľahkosti tela. Odstraňuje stiesnenie a depresiu, napomáha privodiť pokojný spánok) nakvapkajte do 100 ml rozpusteného panenského kokosového oleja .

levandulovy olej

Ako pripraviť vhodné prostredie

  • Stlmte svetlá alebo použite sviečky.
  • Dbajte na príjemnú teplotu prostredia. Majte pripravené osušky, aby ste v prípade chladu mohli nemasírované časti prikryť.
  • Väčšina ľudí nemá doma masážny stôl. Ak máte, tento bod preskočte. Pripravte si na zem na veľkú osušku alebo mäkkú deku a plochý vankúšik.
  • Majte po ruke masážny olej, prípadne papierové vreckovky, uteráky a pod.
  • Pustite si príjemnú relaxačnú hudbu dostatočne dlhú, aby ste nemuseli odbiehať opätovne ju zapínať.

ako masirovat

Ako masírovať

Posvätné prikázanie masírovania: Čo robíš na jednej strane, musíš urobiť aj na druhej! Náhlenie nie je na mieste a dĺžka každého úkonu je cca 3 minúty. Je to dôležité, aby sa masírovaná osoba cítila uvoľnene a bezpečne, preto nikdy neprerušujte masáž nečakane, napr. ak chcete siahnuť po masážnom oleji. Ak necháte vždy jednu ruku položenú na chrbte masírovanej osoby, nebude sa cítiť neistá.  Nikdy nekončite masáž náhle, ale v posledných 5 minútach masáže (nech masírovaný spozná, že sa masáž chýli ku koncu) použite menší tlak a pomalšie pohyby, až sa prestanete dotýkať úplne. Uistite sa, že vaše ruky opúšťajú telo na jeho okrajoch, ako končeky prstov rúk alebo nôh, alebo boky chrbta.


Ľahké hladenie

S masážou začnite na hornej časti chrbtice, medzi ramenami, oboma rukami s jemným tlakom pozdĺž chrbtice až do spodnej časti chrbta a po bokoch sa jemným hladením vráťte do východiskovej polohy.

Položte dlane na spodnú časť partnerovho chrbta. S ľahkým tlakom nimi pohybujte smerom nahor až k ramenám. Na ramenách ruky oddeľte a po stranách sa ľahkým hladením vráťte do východiskovej polohy.

• Krúženie

Položte obe ruky na telo partnera niekoľko cm od seba a hladkajte ich širokými krúživými pohybmi. Pri smere nahor vyvíjajte tlak, pohyb nadol je kĺzavý. Pri krúžení sa paže skrížia, nadvihnite ruku, aby ste mohli pokračovať.

Je možné skúsiť aj obrátene, t. j. tlačiť nadol a nahor kĺzať. Podľa partnerových reakcií a pocitov vyberte vhodnejšie metódu.

• Miesenie

Položte obe ruky na časť tela, ktorú budete masírovať. Prsty smerujú od vás. Stlačte túto časť tela dlaňou jednej ruky a druhou rukou zdvihnite sval medzi palcom a ostatnými prstami a tlačte ho k ležiacej ruke. Uvoľnite a opakujte druhou rukou.

• Na záver

Päť minút robte jemné a pomalé hladenie. Celú masáž ukončite tak, že uchopíte partnerove chodidlá. Tým masírovanú osobu „uzemníte“ a pomôžete jej vrátiť sa do reality.