Panenský kokosový olej na masáž celého tela

kokosovy olej na masaz celeho tela

Panenský kokosový olej je blahodarný pre vaše telo a pleť. Jeho omamná vôňa dokáže prebúdzať zmysly, je úžasný pri klasickej aj špeciálnej masáži. Aj vy si vychutnajte na vlastnej koži tento úžasný dar prírody a vyskúšajte masáž panenským kokosovým olejom.

Pokiaľ ide o zdravie, masáž hrá dôležitú úlohu

Masáž panenským kokosovým olejom je fantastická terapia, ktorá miernym tlakom na svaly lieči zranenia, zmierňuje bolesti a stres, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje prísun živím do tkanív, urýchľuje odplavovanie toxických látok z tela, podporuje odbúravanie tukov a uvoľňuje napätie. Behom masáže sa vyplavujú hormóny akými sú endorfíny, serotonín, oxytocin a dopamín, ktoré prispievajú k dobrej nálade a znižujú citlivosť na bolesť.
Počas masáže, kedy sa koža potiera panenským kokosovým olejom a svaly sú vystavené ľahkému tlaku, je stimulovaný krvný obeh pod kožou a vo svaloch. Táto zvýšená cirkulácia prináša viac kyslíka do tkanív a regeneruje ich.

Panenský kokosový olej je blahodarný pre vašu pokožku

Panenský kokosový olej sa používa ako masážny olej po stáročia v pobrežných oblastiach Indie a indického subkontinentu, na Filipínach, v Indonézii, na Jáve, na Srí Lanke a v niektorých krajinách Latinskej Ameriky. Práve tu nájdete veľa ľudí, ktorí majú krásnu a hladkú pleť aj vo vyššom veku. Vysoký obsah prírodných antioxidantov v kvalitnom panenskom kokosovom oleji napomáha pri obnove pleti, chráni je pred voľnými radikálmi a vonkajšími faktormi , ktoré majú na svedomí rýchle starnutie pleti. Skúste to aj vy a uvidíte výsledky na vlastnej koži.

masáž s kokosovým olejom zmierňuje bolesti a stres

Panenský kokosový olej:

  • výborne sa vstrebáva do pokožky, nezanecháva pocit mastnoty a nelepí sa.
  • je čisto prírodný produkt bez  pridaných chemikálií, preto nehrozia žiadne alergické reakcie, upchanie pórov alebo podráždenie pokožky.
  • udržiava pokožku jemnú, hladkú a hydratovanú. Chráni ju pred vysušením a popraskaním.
  • vsiaknutý do pokožky a pri pôsobení slnečného žiarenia podporuje tvorbu vitamínu D.
  • obsahujem vitamín E, ktorý udržuje pokožku mladistvú a zdravú.
  • je protivírusový, protiplesňový a antibakteriálny, ochráni vašu kožu proti množeniu baktérií, ktoré sú zodpovedné za zápach potu.
  • je veľmi stabilný. Po masáži si ho môžete na koži nechať a nemusíte sa báť, že žlkne a bude zapáchať.
  • v neposlednom rade je jeho vôňa bezkonkurenčná. Je upokojujúca, vydrží po celý deň a neutralizuje telesný pach.

Panenský kokosový olej 

Využitie panenského kokosového oleja pri špeciálnej masáži zmieňujú už staré texty z Ázie. Medzi prednosti panenského kokosového oleja určite patrí, že nevysychá a ako čisto prírodný nespôsobuje žiadne alergické reakcie, nedráždi, hodí sa aj pre citlivé sliznice, ktoré navyše chráni proti kvasinkám a ďalším patogénom pretože je prirodzene fungicídny. Navyše jeho omamná vôňa dokáže prebúdzať zmysly.