Domáci krém na úľavu od bolesti

bolest

Bolesť svalov je nepríjemná, či už ju spôsobilo cvičenie, zlý matrac alebo neustále sedenie za počítačom. Našťastie existuje prírodná pomoc.

domaca mast z kokosoveho oleja na ulavu od bolesti

Domáce krémy proti bolesti poskytujú úľavu pre boľavé a natiahnuté svaly, artritídu, bolesti kĺbov, zápal, opuch.

Chladivý krém na úľavu od bolesti

Ingrediencie:

  • 5 lyžíc panenského kokosového oleja
  • 5 kvapiek gáfrového esenciálneho oleja
  • 5 kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja
  • 5 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja

chladiva mast na ulavu od bolesti svalov a klbov

Postup: Kokosový olej rozpustíme vo vodnom kúpeli. Odstavíme a do mierne vychladnutého ale nie tuhého pridáme esenciálne oleje. Prelejeme do sklenenej nádoby. Natierame na postihnuté miesto. Ak nie je veľmi bolestivé, môžete jemne premasírovať. Používajte tak často, ako je potrebné.

Hrejivý krém na úľavu od bolesti

Ingrediencie:

  • 5 lyžíc panenského kokosového oleja
  • 1 celú malú čili papričku (Množstvo záleží na stupnici pálivosti papričky a znášanlivosti jedinca. Zo začiatku radšej opatrne.)
  • 1 cm čerstvého zázvoru (voliteľné)
  • 1 cm celej škorice (voliteľné)

paliva mast na ulavu od bolesti svalov a klbov

Postup: Kokosový olej rozpustíme vo vodnom kúpeli. Čili papričku rozrežeme a pridáme aj so semienkami do roztopeného kokosového oleja. (Ja pridávam ešte zázvor a škoricu). Ak nemáte čerstvú čili papričku, zázvor a škoricu, pridajte pol lyžičky v mletom stave. Po 10 minútach odstavíme a necháme vychladnúť. Pre vyšší účinok a vstrebanie kapsaicínu do kokosového oleja je dobré nechať celú nescedenú zmes do druhého dňa stáť a znovu rozpustiť. Precedíme cez sitko do sklenenej nádoby a necháme dobre vychladnúť. Natierame na postihnuté miesto. Ak nie je veľmi bolestivé, môžete jemne premasírovať. Pozor: Nezabudnite si po nanesení umyť ruky!

Upozornenie: Nepoužívajte bezprostredne po horúcom kúpeli alebo sprche. Vyvarujte sa styku s očami, porušenou kožou a sliznicami! Pokiaľ máte citlivú pokožku, dávkujte ingrediencie s mierou. Na začiatok radšej polovičné dávky.

TIP: Jemná masáž vás zabaví bolestí a zároveň odbúra stres a ťažkosti s vysokého pracovného tempa. Prekvapte svoju partnera/partnerku, naučte sa super príjemne masírovať.

  1. určite to vyskúšam, aj keď už ani nedúfam že mi niečo môže pomôcť.Skúšala som kadejaké bylinky, čaje , masti a bolesť neprešla. Ako píšete, doktorka mi povedala že to môže byť aj zlým matracom. Idem vyskúšať ortopedický taštičkový matrac a uvidím či mi to pomôže. Samozrejme idem skúsiť aj váš krém :)