Šípkový olej – zbohom nedokonalosti pleti

pure rosehip seed oil skin care

Ako pôsobí šípkový olej na pleť? Prečítajte si moje skúsenosti s používaním šípkového oleja na pleť. Toto vás presvedčí, aby ste vyskúšali šípkový olej.

Ak hľadáte vynikajúci prírodný a vysoko výkonný produkt na starostlivosť o pokožku skúste šípkový olej. Šípkový olej sa považuje za jeden z najlepších rastlinných olejov podporujúcich hojenie kožných jaziev, dokonca aj tých starších a okrem toho je výborným prostriedkom proti starnutiu, ktorý pri pravidelnom používaní zabezpečí dlhotrvajúci mladistvý vzhľad.

olej zo sipok ucinky na plet

Rýchle fakty o šípkovom oleji

 • Pochádza zo semien šípky, divokej rastliny, ktorá rastie v Čile.
 • Mimoriadne vysoké esenciálne mastné kyseliny (viac ako 70 % semien šípky je mastná kyselina).
 • Bohatý obsah vitamínov a antioxidantov, najmä vitamín C, vitamín A (retinol) a kyseliny linolovej a linolénovej – všetko superhviezdy pre zdravie pokožky a vlasov.
 • Bol používaný starovekými Egypťanmi, Maymi a domorodými Američanmi za svoje liečivé vlastnosti.
 • Zdravie a starostlivosť o pleť.

Prečo vyskúšať šípkový olej

 • Regeneruje poškodenie pleti UV žiarením.
 • Znižuje viditeľnosť jaziev a popálenín.
 • Lieči jemné línie a vrásky.
 • Hydratuje suchú pokožku.
 • Pomáha zmierniť ekzém a psoriázu.
 • Dokonalý tón pleti = skvelé, ak máte hyperpigmentáciu, starecké škvrny alebo iné menšie zmeny farby kože, šípkový olej je to pravé pre vás.

Olej zo šípkových semien je plný vitamínov, antioxidantov a esenciálnych mastných kyselín, o ktorých je známe, že korigujú tmavé škvrny, hydratujú suchú a svrbivú pokožku a zároveň redukujú jazvy a jemné vrásky.

sipkovy olej olej so sipok pouzitie

Moje skúsenosti so šípkovým olejom

Lákajú ma všetky prírodné olej a ak sú určené na starostlivosti o pleť, tak o to viac. Rozhodla som sa vyskúšať olej zo šípkových semien, pretože som veľa čítala o jeho prínosoch najmä pre pleť so sklonom k hyperpigmentácii. Ako vždy, snažila som sa siahnuť po čo najčistšom prípravku, bez zbytočných chemických prímesí a nutnosťou bolo tiež lisovanie za studena. Lisovanie za studena je najlepšie, pretože vlastnosti oleja neboli zmenené teplom a olej si zachováva viac živín.

Vrámci pomeru kvalita cena som siahla po PURE ROSEHIP SEED OIL (30 ml) od Life-flo, ktorý som kúpila na iherb za necelých šesť eur. (Nemôžem uveriť, že môžem nájsť organický šípkový olej za takú nízku cenu. Kód na zľavu – KNV407.)

99 % obsahu tvorí olej vyťažený lisovaním za studena z organickej šípkovej ruže (Rosa Mosqueta). Ďalšou zložkou je vitamín E (tocopherol) 1 %, ktorý pomáha zachovávať čerstvosť oleja.

30 ml fľaštička mi vydržala približne mesiac. Používala som ho na dôkladne vyčistenú tvár a krk ráno aj večer. Pleť bola vynikajúco pripravená na vstrebávanie živín zo šípkového oleja. Nepoužívala som žiaden denný krém ani nočný krém, len tento čistý šípkový olej.

Ako prvé ma prekvapilo takmer okamžité vstrebávanie šípkového oleja do pleti. Na rozdiel od ťažkých olejov, ktoré som skúšala na tvár ako napríklad jojobový olej alebo bambucké maslo, olej zo šípkových semien má veľmi jemnú konzistenciu, ktorá sa ľahko vstrebáva. Pleť nie je mastná, ale zostáva krásne vláčna a hydratovaná bez upchania pórov. Šípkový olej prospieva aj pleti s rozšírenými pórmi so sklonom k akné.

Behom požívania šípkového oleja bola pokožka extrémne vyživená. Šípkový olej ma zbavil suchých miesto okolo nosa a zjemnil moju hyperpigmentáciu. Teraz, po dvoch týždňoch nepoužívania, kedy čakám na doručenie ďalších objednaných balení, je vidno rozdiel v kvalite pleti. Určite odporúčam objednať do zásoby.

Ako používať šípkový olej

I keď sú nežiadúce účinky na šípkový olej veľmi zriedkavé, ako pri každom novom prípravku, teda aj šípkového oleja, odporúčam, aby ste pred použitím na pokožku tváre vykonali test na znášanlivosť. Jednoducho aplikujte kvapku na ruku a po 24 hodinách uvidíte, či sa vyskytnú nejaké alergické reakcie. Ak máte precitlivenú pleť odporúčam pred aplikáciou na kožu zriediť šípkový olej v bezpečnom nosnom oleji ako je napríklad kokosový olej – do 100 ml kokosového oleja 2 – 3 kvapky šípkového oleja.

sipkovy olej na plet

Ak vaša pleť šípkový olej znáša bez nežiadúcich prejavov, môžete začať s používaním. Aplikácia šípkového oleja je veľmi jednoduchá. 2 až 3 kvapky nanesiete kvapkadlom na čisté končeky prstov a jemne vmasírujte do umytej a jemne vlhkej pleti na tvári a krku.

Šípkový olej obsahuje množstvo živín vrátane vitamínov A, C a E, esenciálnych mastných kyselín (linolénovej, linolovej a kyseliny olejovej), kyseliny stearovej a kyseliny palmitovej. V tomto oleji sa tiež nachádzajú karotenoidy, flavonoidy a kyselina transretinová, ktoré majú terapeutické vlastnosti.

Šípkový olej má špecifickú vôňu, nie ružovú vôňu, pretože nie je vyrobený z kvetu. Farba sa môže pohybovať od hlbokého zlatého odtieňa po bohatú červeno-oranžovú farbu až po svetložltú farbu. Farba môže to byť ukazovateľ kvality: zlatý alebo červenkastý šípkový olej je lisovaný za studena, zatiaľ čo svetlé farby môžu byť silne spracované alebo získané z menej kvalitného zdroja.

TIP: Šípkový olej je vhodný aj na vlasy. 3-5 kvapiek premnite v dlaniach a potom naneste po celej dĺžke čerstvo umytých a mokrých vlasov. Udržujte konce vlasov vlhké a lesklé.

Výhody šípkového oleja:

 • Je v tmavej sklenenej fľaštičke s kvapkadlom.
 • Vynikajúco sa s ním manipuluje.
 • Má krásnu sýtojantárovú farbu.
 • Šípkový olej je prírodný olej lisovaný za studena, neobsahuje rozpúšťadlá a je bohatý na živiny.
 • Má výbornú cenu.
 • Prírodné oleje majú pomerne krátku skladovateľnosť a je skvelé, že Life Flo Health pridáva vitamín E, aby zachoval čerstvosť.
 • Šípkový olej je protizápalový a pôsobí ako antioxidant, ktorý pomáha znižovať poškodenie pleti vplyvom životného prostredia a upokojiť citlivú pokožku.
 • Pomáha zmierňovať hyperpigmentáciu pleti. Výsledok je postupný, ale zrejmý.
 • Udržuje pleť vláčnu a hydratovanú. Výsledok je okamžitý.

Nevýhody šípkového oleja:

 • Zo začiatku mi trochu prekážala vôňa šípkového oleja, pretože mi pripomínala rybinu, ale jemný pach rýchlo vyprchá a nezostáva na koži. Dá sa to preraziť kvapkou vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Ja som zo začiatku pridávala pomarančový esenciálny olej, no po pár dňoch už nebolo treba a jemný odér mi prestal prekážať.

sipkovy olej na plet ucinky a pouztie

Šípkový olej – zbohom nedokonalosti pleti

Milujem všetky prírodné oleje, ale pokiaľ ide o starostlivosť o pokožku tváre a krku, olej zo šípkových semien sa stal mojou najobľúbenejšou obľúbenosťou. Šípkový olej sa stal mojím osobným favoritom, pretože jeho konzistencia funguje dobre s mojím typom pokožky. Druhým dôvodom je jeho fantastická schopnosť eliminácie poškodenia pleti od slnečného žiarenia a tmavých škvŕn, čo je mojím hlavným problémom, pretože väčšinu času sa pohybujem vonku na slniečku. Šípkový olej je určite najlepším olejom na zjasnenie  a hydratáciu pokožky, elimináciu pigmentových škvŕn a drobných jazvičiek. Používať ho však treba pravidelne a dlhodobo, len tak môže úplne ukázať svoju silu. Nečakajte zázraky po niekoľkých dňoch používania, ale riaďte sa heslom, že trpezlivosť ruže prináša.