Konjac špongia – recenzia

konjac spongia na cistenie pleti

Možno ste už o nej počuli a možno je pre vás novinkou – čoraz viac obľúbená konjaková špongia na čistenie pleti. Na trhu je už pomerne dlho, ale u nás si popularitu získava až teraz. Vďaka hĺbkovému čisteniu a jemnému peelingu konjakovej špongie dosiahnete nádherne hebkú pleť. Je to skutočne tak? Prečítajte si moju skúsenosť.

Čo je konjac špongia a ako funguje?

Konjac špongia je 100 % prírodný výrobok, vyrobený z fermentovaných vlákien rastliny konjac (je to druh zemiaku, rozšírený najmä v Ázii), nedráždi pokožku, je vhodná pre všetky typy pleti vrátane citlivej. Neobsahuje konzervačné látky ani umelé farbivá, biologicky je konjac špongia rozložiteľná, a tým šetrná k životnému prostrediu.

Vďaka pridávaniu rôznych ílov alebo uhlia existuje niekoľko typov konjac špongie:

Biela konjac špongia – je vhodná pre všetky typy pleti

Zelená konjac špongia – je určená na normálnu, kombinovanú a mastnú pleť

Čierna konjac špongia – je špeciálne určená na mastnú pleť s akné

Žltá konjac špongia – je najvhodnejšia na zrelú pleť

Tehlová konjac špongia – je určená na suchú, citlivú, dehydratovanú pleť

Konjacová špongia je prirodzene alkalická. Samotný konjac obsahuje veľa látok prospešných pre našu pokožku: proteíny, sacharidy, lipidy, sodík, draslík, horčík, železo, fosfor, meď, niacín, kyselinu listovú, zinok a tiež vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, E a D.

Extra jemnú štruktúru konjakovej špongie tvoria rastlinné vlákna, ktoré účinne ale zároveň veľmi jemne peelingujú pleť a prečisťujú póry. Denné používanie zabráni upchávaniu pórov, obnovuje jas a jemnosť pleti.

Ako sa konjac špongia používa?

Pred každým použitím je potrebné špongiu nechať „napučať“ pod čistou vodou. S dostatočne navlhčenou konjac špongiou masírujte pokožku krúživým pohybom pokiaľ pleť nie je čistá. Ak máte makeup, môžete použiť aj prostriedky na čistenie tváre (mydlo, čistiaci gél). Po použití špongiu dôkladne prepláchnite a vytlačte z nej prebytočnú vodu. Následne zaveste na dobre vetrané miesto aby špongia uschla (nenechávajte v sprche, alebo zatvorené v skrinke v kúpeľni). Pre opakované použitie postup opakujte.

ako pouzivat konjakovu spongiu na cistenie pleti

Koľko krát môžete konjac špongiu použiť?

Konjac špongia by mala vydržať až 3 mesiace. Používaním sa konjac špongia postupne rozpadá.

Konjac špongia – moja skúsenosť

Ja som používala čiernu konjac špongiu a bola som veľmi spokojná. Spočiatku som sa obávala, či špongia nebude príliš drsná, ale požívanie bolo veľmi príjemné. Špongia vôbec neškriabe, k pleti je jemná, konzistenciou po navlhčení pripomína hubu. Po použití ju treba nechať dôkladne vyschnúť, aby sa zamedzilo množeniu baktérií. Po vyschnutí sa špongia scvrkne a stvrdne. Nemusíte sa báť, hneď ako ju dáte pod tečúcu vodu, krásne sa zjemní a narastie.

Používaním konjac špongie sa odstránili odumreté kožné bunky, takže som nemusela požívať klasický peeling. Pleť zostala skutočne hebká bez podráždenia alebo začervenania. Mäkký povrch konjac špongie dokázal odstrániť nečistoty z pórov, čo ocenia všetci, ktorí bojujú s akné.

konjac spongia na hlbkove cistenie pleti

Konjac špongia je skvelá aj na zmývanie rôznych pleťových masiek z tváre. Ide to veľmi účinne a jednoducho.

Konjac špongia je ekologická a prírodná. Jednoducho a používa a je účinná. To sú hlavné dôvody, prečo ju rada používam.

Ak hľadáte jednoduché a účinné prírodné hĺbkové čistenie pleti ráno a večer, určite vyskúšajte geniálnu konjac špongiu.

Moje hodnotenie 10/10

konjac spongia ecotools

  1. Konjakovou houbicku uz mam objednanou a moc se na ni tesim…