Čapíky na úľavu od hemoroidov

capiky z kokosoveho oleja proti hemoroidom

Hemoroidy rieši až 70 % ľudí pred dosiahnutím 50 rokov. Aj napriek tomu sú stále považované za tabu, čo spôsobuje, že mnohí liečbu odkladajú a zbytočne trpia. Vedzte, že exitujú rôzne prírodné prostriedky, ktoré pomáhajú s príznakmi a ktoré sa zaoberajú aj samotnou príčinou hemoroidov. Kvalitné esenciálne oleje môžu byť mimoriadne dobrý nápad, keď sa snažíte zbaviť hemoroidov a je známe, že poskytujú dlhodobé riešenie. Dôležité je tiež strava bohatá na vlákninu a dodržiavanie pitného režimu. Kombináciou týchto postupov je možné dosiahnuť trvalý ústup ťažkostí.

ako sa zbaviť hemoroidov

Čo sú hemoroidy?

Hemoroidy sú žily, ktoré sa prirodzene nachádzajú v konečníku a análnom kanále. Problém nastane, keď sa tieto žilové pletence poškodia, opuchnú alebo zapália a spôsobujú bolesť a krvácanie. Interné hemoroidy nebolia a mnohí ani nevedia, že ich majú. Príznakom je občasné krvácanie pri podráždení. Externé sú tie, ktoré zvyčajne spôsobujú nepohodlie a bolesť, a vyžadujú neodkladnú liečbu.

Esenciálne oleje pomáhajú nasledujúcimi spôsobmi:

•  Znižujú opuch ciev a okolitých tkanív, a pomáhajú ich vrátiť späť do svojej pôvodnej veľkosti.

•  Uľavujú od pálenia, svrbenia a bolesti.

•  Zastavujú krvácanie a zaceľujú trhliny.

•  Zlepšujú prívod krvi do análneho kanála, čo zabraňuje rozvoju chronických hemoroidov.

Esenciálne oleje obsahujú vysokú koncentráciu vitamínov, enzýmov, protizápalových a proti infekčných prísad.  Sú ľahko absorbované, pracujú rýchlo a sú bezpečné pre použitie.

Najlepšie esenciálne oleje proti zlatej žile

Tea tree olej: pôsobí protizápalovo a zriedený môže byť aplikovaný priamo na zapálené oblasti.  Odporúčam zmiešať kvapku alebo dve tea tree olej s kokosovým olejom. Do zmesi namočte kúsok vaty alebo mäkkej handričky a votrite ju veľmi jemne do postihnutej oblasti.

Levanduľový olej: pôsobí upokojujúco olej a zmiešaný s kokosovým olejom sa aplikuje na oblasť zápalu.  Ďalší spôsob, ako ho používať, je pridať do sedacích kúpeľov na zmiernenie bolesti a svrbenia.  Levanduľový olej môžu byť taktiež použité na výrobu čapíkov.

Cyprusový olej: pôsobí proti krvácaniu. Tri kvapky zriedené v lyžici kokosového oleja a 5 kvapkami citrónovej šťavy sa môže aplikovať priamo na problémovú oblasť. Vynikajúci je aj na sedacie kúpele.

Harmančekový olej: upokojuje podráždenú pokožku a pomáha pri bolestiach. Riedi sa kokosovým olejom a aplikuje priamo na postihnutú oblasť.

Čapíky na úľavu od hemoroidov

Konečník je vysoko vstrebateľné miesto, takže vloženie lieku priamo môže byť veľmi efektívne riešenie.

Čapíky na úľavu od hemorodiov

Ingrediencie:

  • panenský kokosový olej
  • esenciálne oleje (levanduľový, tee trea, cyprusový, harmančekový)
  • silikónový zásobník na ľad

Postup:

Rozpustite panenský kokosový olej a nalejte ho do silikónového zásobníku na ľad. Ja som vybrala formu maličkých guľôčok, ktorú som kúpila v Lidli. Ak máte väčšiu formu, naplňte ju len do polovice, aby mali čapíky primeranú veľkosť pre pohodlnú aplikáciu.

Do každého dieliku dajte 1 alebo 2 kvapky esenciálneho oleja. Ja som vybrala levanduľový. Špáradlom premiešajte, aby sa kokosový olej spojil s esenciálnym olejom a dajte stuhnúť do mrazničky.

Po pár hodinách je zmes tuhá a pripravená na použitie. Stačí tuhý čapík vylúpnuť z formy a použiť. Čapíky sa dajú ľahko vložiť. Kokosový olej sa topí rýchlo, hneď ako sa dotkne vášho tela. Vložte čapík do konečníka a nechajte ho terapeuticky pôsobiť.

účinná domáca liečba zlatej žily

Čapíky s vhodnou zmesou esenciálnych olejov môžu byť použité aj pre iné problémy, ako napr. zápcha, a to najmä pre ľudí, ktorí majú ťažkosti absorbovať liek cez žalúdok.

Jablčný ocot proti hemoroidom

Kvalitný jablčný ocot, pomáha znižovať opuch a podráždenie vnútorných a vonkajších hemoroidov. Pri vnútorných hemoroidov zmiešajte lyžičku jablčného octu v pohári vody a vypite aspoň dvakrát denne.

jablčný ocot účinky

Nikdy nepoužívajte neriedený jablčný ocot!

Pre externé hemoroidy, musíte najprv jemne vyčistiť priestor, naneste malé množstvo jablčného octu na vatový tampón a jemne ho stlačte proti postihnutej oblasti. Môžete cítiť trochu bodanie, ale to behom niekoľkých minút ustane, a mali by ste cítiť úľavu od svrbenia a podráždenie. Opakujte niekoľkokrát denne, kým opuch nezmizne.

POZOR: Tento spôsob úľavy od hemoroidov nenahrádza odbornú lekársku starostlivosť. Ak ste na pochybách, vždy kontaktujte svojho lekára a konzultujte svoj individuálny prípad.