Kakaové maslo

ako vybrat kakaove maslo

Kakaové maslo je fantastická záležitosť nielen na varenie ale aj na pleť. Je to vynikajúci prírodný zvlhčovač, ktorý je vhodný pre použitie na aj tie najcitlivejšie typy pleti, vrátane na opálenej, suchej a popraskanej kože, jazvy a strie. Prečítajte si, ktoré kakaové maslo je najlepšie a ako ho jednoducho použiť na starostlivosť o pokožku.

kakaove maslo recenzie

Milujem vôňu kakaového masla. Dezerty a čokolády s ním sú jednoducho vynikajúce a rovnako skvelé je aj na pokožku. Zo záhrady už som krásne opálená, a tak je čas rozmaznávať svoju pokožku blahodarnými účinkami kakaového masla. Zatiaľ som vyskúšala štyri druhy kakaového masla a tu sú moje postrehy.

Kakaové maslo – recenzie

Tak ako to bolo s kokosovými olejmi, aj pri kakaových maslách som si musela vyskúšať niekoľko druhov, aby som našla ten naj, ktorý mi bude vyhovovať.

Cococare 100 % Cocoa Butter The Yellow Stick (28 g)

cococare cocoa butter the yellow stick

Toto bolo moje prvé kakaové maslo, ktoré som si kúpila hlavne zo zvedavosti. Je to 100 % kakaové maslo v tyčinke, ktoré je určené len na vonkajšie použitie. Páčilo sa mi, no veľmi rýchlo som zistila, že je cenovo nevýhodné. Ak si kúpim kakaové maslo vo väčšom balení, môžem si takých tyčiniek urobiť desiatky za zlomok ceny. A tak som som sa dostala po kakaové maslo od NOW a následne vznikol návod na kakaovú tyčinku na pery.

Moje hodnotenie: 7/10

Cena: 1,60€

Kde kúpiť: iherb.com

NOW solutions cocoa butter 100 % pure  (207 ml)

now solutions cocoa butter

cocoa butter now

NOW® Čisté kakaové maslo má potravinársku kvalitu. Neobsahuje plnivá, konzervačné prostriedky, prísady alebo umelé farbivá. Pri extrakcii sa nepožívajú žiadne rozpúšťadlá.

Toto kakaové maslo nádherne vonia ako čokoláda, v prstoch sa krásne topí a je naozaj skvelé. Jediná nevýhoda je, že je tuhé a dostať ho z malého téglika je problematické.

Moje hodnotenie: 9/10

Cena: 6,14 €

Kde kúpiť: iherb.com

Kakaové maslo Fichtema (200 g)

kakaove maslo fichema

fichema kakaove maslo v peckách

Kakaové maslo od Fichtemy som si nekupovala sama, ale dostala som ho od priateľov do daru. Toto kakaové maslo má potravinársku kvalitu a je predávané v maličkých ploských „peckách“, čo ho predurčuje na ďalšie spracovanie do kozmetiky alebo na varenie. Predajca je na podrobnejšie informácie skúpy, ale zjavne bolo toto kakaové maslo dezoderizované (zbavené výraznej vône), pretože s nádhernou vôňou ostatných mnou vyskúšaných kakaových masiel sa to nedá ani porovnať. Ak máte rovnako ako ja radi bohatú vôňu čokolády, tak na toto kakaové maslo zabudnite. Ja už ho určite kupovať nebudem.

Moje hodnotenie: 2/10

Cena: 86 Kč

Kde kúpiť: fichema.cz

Navitas Naturals, Organic, Cacao Butter, 16 oz (454 g)

cacao butter

 

chocholate butter

 

Takmer polkilový kus luxusného organického kakaového masla od Navitas Naturals som si kúpila, rovnako ako NOW, na iherb.com. Toto kakaové maslo sa vyrába lisovaním za studena z kakaových zŕn, oddelením tuhého a krémového masla z vláknitého prášku. Nízkoteplotné spracovanie zachováva hodnotné živiny rastliny.
Vonia nádherne ako obrovský kus čokolády a je to to najlepšie, čo môžete na trhu dostať. Používam ho samotné, alebo ho šľahám ho pol na pol s kokosovým olejom na výrobu superhydratačného telového masla.

kokosovy olej a kakaove maslo na plet

Taktiež z neho robím domácu čokoládu. Stačí do roztopeného kakaového masla pridať kvalitný kakaový prášok a je hotovo. Môžete prisypať nejaké orechy, semienka, sušené ovocie, koreniny… Top kvalita. Pri tomto kakaovom masle už zostanem.

Moje hodnotenie: 10/10

Cena: 21,42 €

Kde kúpiť: iherb.com

Ako používať kakaové maslo 

Mnohých odrádza prílišná tuhosť kakaového masla, takže je treba doň rýpať príborovým nožíkom, aby sa kúsok odlomil. Ďalšou možnosťou je pred každým použitím nechať ho mierne roztopiť vo vodnom kúpeli, ale komu by sa chcelo… Tak ako som zvyknutá porciovať kokosový olej, tak som si naporciovala aj kakaové maslo. Rozpustila som ho vodnom kúpeli, naliala do silikónových formičiek a nechala stuhnúť.

cacao butter navitas

Tak vznikli malé rozkošné porcie kakaového masla, ktoré sa jednoducho používajú na varenie alebo na pokožku.

  1. Tiež mám z iherb tú žltú tyčinku ale skúsim aj to kakové maslo od navitas, keď ho tak chváliš :D
    Na prvú objednávku na iherb, zadajte kód KNV407 pri dokončení objednávky, budte mať 5 doláčov zľavu.