Recenzia kokosových olejov

recenzia kokosovych olejov

Kokosové oleje sa tešia čoraz väčšej obľube. Pozrite si recenziu kokosových olejov a nájdite si ten najlepší kokosový olej pre vás, koľko stojí a kde ho kúpiť.

Recenzia kokosových olejov

Kokosový olej extra panenský bio, Healthlink

extra panenský kokosový olej healthlink

 • Vlastnosti: Olej lisovaný za studena iba z dužiny čerstvých a zrelých kokosov v bio kvalite. Nerafinovaný, nebielený, nedehydrovaný a neparfémovaný.
 • Zloženie: Panenský kokosový olej BIO (cocos nucifera)
 • Pôvod: Filipíny
 • Balenie: 200 ml, 400 ml (sklo)
 • Cena: 200 ml od 3 €, 400 ml od 5,65 €

extra panenský kokosový olej health linkKomentár: Na tento kokosový olej som narazila v novej bio predajni. (Jeden kus sa nenápadne „krčil“ medzi tahini pastami.) Ako prvé ma zaujala veľmi priaznivá cena (kokosový olej je v našej domácnosti vyhľadávanou komoditou, takže výhodná cena vždy poteší) a po vyskúšaní musím skonštatovať, že kvalita je naozaj výborná, ako na priamu konzumáciu aj na pleť, ale poďme poporiadku. Kokosový olej je v sklenenom pohári so širokým hrdlom, čo je prvé plus. Ďalšie plusy  sú: nádherná perleťovobiela farba, príjemná krémová konzistencia, lahodná kokosová vôňa a chuť. Aj deti jeho chuť milujú. Lyžičkou z neho vyškrabávajú „vločky“ a tvária sa, že jedia sneh. Som nadšená a už mám v predajni objednané ďalšie kusy.

Aktualizácia: Od mája 2015 kokosový olej Healthlink BIO extra panenský zmenil dizajn etikety, takže teraz ho dostať kúpiť v takomto balení. Objem oleja a pohár zostáva nezmenený.

lacný kokosovy olej healthlink

Hodnotenie: 10/10

Kde kúpiť: 

Kokosový olej panenský BIO, PURITY VISION

bio panenský kokosový olej purity vision

 • Vlastnosti: ručne spracovaný tradičnou metódou lisovaním za studena (prvé lisovanie), neparfémovaný, nebielený, nedehydrovaný, RAW, z ekologického poľnohospodárstva. Voňavý olej získaný z čerstvej dužiny BIO kokosových orechov bez tepelnej úpravy. Má lahodnú chuť a vôňu, neobsahuje cholesterol.
 • Zloženie: Panenský kokosový olej BIO (cocos nucifera)
 • Pôvod: Filipíny
 • Balenie: 100 ml, 300 ml (sklo), 700 ml (plast)
 • Cena: 100 ml –  od 2,80 € , 300 ml – od 6,55 €, 700 ml – od 11,70 €

bio kokosový olej purity visionKomentár: Tento kokosový olej bol prvý, ktorý som dostala do rúk a hlavne vďaka jeho kvalitám som začala kokosový olej používať pravidelne. Má perleťovobielu farbu, pekne vonia po čerstvých kokosových orechoch a príjemne chutí. Dodávaný v sklenenej nádobe so širokým hrdlom, čo je veľké plus pri naberaní. Natieram si ho na tvár a telo, používam ho pri ústnej hygiene, dávam ho do jedál aj nápojov. V našej domácnosti je jeho používanie samozrejmosť.

Doplnenie ku komentáru: Ak kúpite tento kokosový olej a bude zatuchnutý (ako spomínajú niektorí v komentároch) neváhajte ho reklamovať. Taký olej totiž nie je v poriadku a určite to nie je štandard tejto značky. Zjavne by bolo dobré odporúčať predajcom lepšie skladovanie!!! Tiež sa mi pred pár dňami dostal jeden do rúk a ak by som hodnotila podľa neho dostal by kokosový olej tejto značky 0/10.

Hodnotenie: 10/10

Kde kúpiť: predajne bio potravín, on-line shopy

(Poznámka: Purity Vision uviedol v novembri 2013 na trh novinku – Bio kokosový olej bez vône, 400 ml. Je určený na varenie, pečenie a smaženie.)

Kokosový olej panenský  BIO, BioPlanète

kokosol nativ panenský

 • Vlastnosti: olej získaný z čerstvej dužiny BIO kokosových orechov, lisovaný za studena (prvé lisovanie) výlučne mechanickým spôsobom, nerafinovaný, nebielený, neparfémovaný a nedehydrovaný. Pri spracovaní nie je presiahnutá teplota 27 °C, preto olej spĺňa kritéria RAW FOOD. Bez cholesterolu.
 • Zloženie: Panenský kokosový olej BIO (cocos nucifera)
 • Pôvod: Olej pochádza z BIO projektu „Care Naturkost Filipíny“ z južných ostrovov Filipín, na ktorom participuje vyše 300 farmárov, striktne dodržiavajúcich pravidlá ekologického poľnohospodárstva.
 • Balenie: 200 ml, 400 ml (sklo)
 • Cena: 200 ml – od 6,60 €, 400 ml – od 11,20 €

kokosol nativ bio kokosový olejKomentár: Tento kokosový olej upútal moju pozornosť pre svoju dobrú povesť medzi milovníkmi prírodnej liečby a bio potravín. A skutočne – perleťovobiela farba, príjemná textúra, chuť a vôňa po kokosových orechoch si ma tiež získali. Dodáva sa v sklenenej nádobe so širokým hrdlom, čo je veľké plus pri naberaní. 200 ml balenie mám stále po ruke v zásuvke pracovného stola. Dávam si ho do smoothies aj do kávy, natieram si s ním ruky a pery. Ďalšími plusmi pri tomto produkte a spoločnosti je ich transparentnosť a obsiahle informácie pre spotrebiteľa. Nechýba upozornenie, že olej nie je vhodné zahrievať nad 180°C. Oceňujem tiež rýchle jednanie a dodanie tovaru.

Hodnotenie: 10/10

Kde kúpiť: zdravysvet.sk

EfaGold Organic Pure Extra Virgin Coconut Oil, Nature’s Way

efa gold

 • Vlastnosti: Extra panenský za studena lisovaný, nerafinovaný a nebielený z geneticky nemodifikovaných kokosových orechov, žiadne rozpúšťadlá (hexán-free), nestužený, bez obsahu trans-tukov. Obsahuje 62% MCT (dobrých tukov) v jednej porcii, ktoré telo využíva na výrobu energie. Ideálny pre fyzicky aktívnych ľudí, športovcov a na chudnutie.
 • Zloženie: Panenský kokosový olej BIO (cocos nucifera)
 • Pôvod: Filipíny
 • Balenie: 16 oz/454 g (plast)
 • Cena: od 13 €

efa gold panenský kokosový olejKomentár: Tento kokosový olej chutí aj vonia jemne kokosovo. Je biely, konzistencia je príjemne maslovo hladká. S olejom sa ľahko manipuluje aj keď ho vytiahnem priamo z chladničky. Zdá sa mi tiež, že sa rovnomernejšie topí. Textúra kokosového oleja je teda viac „užívateľsky prívetivá“. Na kožu ho takmer nepoužívam, osvedčil sa mi najmä pri príprave raňajok – na ražný chlebík namiesto masla, do vločiek, kaší, jogurtu… Zvyknem si z neho robiť aj „energetický nápoj“ – lyžička kokosového oleja, šťava z polovice citróna a 400 ml teplej vody. Významným kladom tohto oleja je, že pri výrobe nebol použitý hexán. Prekáža mi len ten plastový obal, za ktorý uberám bod.

Hodnotenie: 9/10

Kde kúpiť: on-line shopy  (Občas ho dostať v obchodoch so zdravou výživou, ale nie je tak bežne k dispozícii, ako niektoré iné značky kokosového oleja.)

Organic Virgin Gold-Pressed Coconut oil, Eart Circle Organic

organic virgin cold pressed coconut oil

 • Vlastnosti: panenský, za studena lisovaný z ekologicky pestovaných kokosových orechov bez použitia chemických prísad, RAW, USDA organický, GMO free, kóšer.
 • Zloženie: Panenský kokosový olej BIO (cocos nucifera)
 • Pôvod: Filipíny (Od farmárov a dodávateľov, ktorí pracujú s rešpektom k ich zemi, ich kultúre a ktorí prijímajú sociálnu zodpovednosť.)
 • Balenie: 16 oz/454 g (sklo)
 • Cena: od 15 €

organic virgin cold pressed kokosový olejKomentár: Kokosový olej je peknej bielej farby. Konzistencia je hrudkovitá. V porovnaní s inými panenskými olejmi má len miernu kokosovú chuť a vôňu. Samotný mi veľmi nechutí, ale používam ho na varenie a prípravu jedál, najmä slaných (dusená zelenina, praženica), kde nechcem mať výraznú kokosovú chuť a vôňu. Aj našim mačkám aj psovi chutí práve tento druh. Keď im ho pridám do granúl, vždy ostanú prázdne misky.

Hodnotenie: 8/10

Kde kúpiť: on-line shopy  (Občas ho dostať v obchodoch so zdravou výživou, ale nie je tak bežne k dispozícii, ako niektoré iné značky kokosového oleja.)

Bio kokosový olej, Saloos

saloos bio kokosový olej

 • Vlastnosti: 100 % bio kokosový olej za studena lisovaný, bez konzervačných a syntetických látok. Certifikovaný CPK bio (certifikovaná přírodní kosmetika).
 • Zloženie: kokosový olej BIO (cocos nucifera)
 • Pôvod: neuvedený
 • Balenie: 250 ml (plast)
 • Cena: od 6,90 €

saloos bio kokosový olej naturcosmeticKomentár: Tento kokosový olej je v prvom rade prezentovaný na starostlivosť o pleť, možno preto má, pre krémy typické, komplet plastové balenie. Po otvorení Vás nečaká žiadne veľké prekvapenie – vyzerá ako krém (má peknú bielu farbu a ľahko roztierateľnú krémovú konzistenciu), vonia ako krém (kokosová vôňa je jemne kontaminovaná plastom), a chutí ako krém. Úprimne, pri ochutnávke tohto kokosového oleja som sa cítila naozaj čudne (ako keď sme v detstve potajomky ujedali zubnú pastu TutiFruti), pretože vďaka už spomenutému, tento olej vôbec nevyzerá jedlý. Zhrniem to: nepriehľadná plastová nádoba s úzkym hrdlom, nedostatočné informácie o kokosovom oleji, jeho chuť aj vôňa,  a v neposlednom rade cena – to sú hlavné dôvody, prečo by som si tento kokosový olej už nekúpila.

Hodnotenie: 5/10

Kúpite v : on-line shopy, drogérie

Jarrow Formulas, Organic, Coconut Oil, 16 oz (454 g) 

Jarrow formulas kokosovy olej

 • Vlastnosti: certifikovaný BIO od QAI, lisovaný za studena zo sušenej dužiny (kopry), nehydrogenizovaný, bez chemických rozpúšťadiel pri výrobnom procese, neutrálna chuť a vôňa, vhodné pre vegánov /vegetariánov, ideálny na varenie, zdroj MCT, neobsahuje trans-mastné kyseliny (TFAs).
 • Zloženie: kokosový olej (cocos nucifera)
 • Pôvod: Filipíny
 • Balenie: 16 oz / 454 g (plast)
 • Cena: od 9 €

Jarrow formulas kokosový olej na varenie

Komentár: Tento kokosový olej používam v kuchyni, hlavne na  smaženie a pečenie, pretože na rozdiel od panenských kokosových olejov má vyšší dymný bod (232°C). Konzistencia je príjemná krémová, ale bielu farbu nečakajte. Olej je viac do žlta. Nechutí ani nevonia po kokose, čo je ideálne napríklad na smaženie cibuľky alebo húb. Aj keď nie je panenský, stále je viac zdraviu prospešný, než bežne používané stolové oleje, preto má v mojej kuchyni miesto. Z nepanenských kokosových olejov patrí k tým lepším, najmä vďaka tomu, že nie je hydrogenizovaný. Na priamu konzumáciu, oil pulling ani na nanášanie na kožu (výrobu kozmetiky) sa však nehodí.

Hodnotenie: 5/10

Kde kúpiť: on-line shopy (Občas ho dostať v obchodoch so zdravou výživou, ale nie je tak bežne k dispozícii, ako niektoré iné značky kokosového oleja.)

Záverom: Oleje sú spracované potravinárske výrobky a aj pri nich platí, že čím bližšie má olej k pôvodnej forme a zdroju, tým je zdravší pre organizmus. Pokiaľ ide o kokosové oleje všeobecne, pre optimálne zdravie, by mali byť vždy v najvyššej kvalite, čo znamená panenské, šetrne vyťažované z kvalitných čerstvých kokosov z ekologického pestovania. Plastové nádoby nie sú práve najvhodnejším obalom pre kvalitné oleje, kokosové nevynímajúc, pretože urýchľujú ich degradáciu a zhoršujú senzorickú kvalitu, vhodnejším obalom je sklo. Čo sa týka kvality kokosových olejov, neupravuje ich osobitné ustanovenie ako pri olivových olejoch, platia teda všeobecné nariadenia ako pre ostatné rastlinné oleje. Štandardy kvality pre panenský kokosový olej stanovila APCC (Asian Pacific coconut comunity), ich dodržiavanie však nie je pre EU záväzné.

Páči sa Vám naša stránka? Tak naše články zdieľajte a odporúčajte ich svojim priateľom. Vďaka za podporu smile

 1. Velmi zaujimava stranka a zaujimave recepty pre vyuzitie kokosoveho oleja. Ja som si par krat kupila Kingray olej, ale mozno vyskusam aj ine, a urcite dam vediet, ktory nam najlepsie chudi. Ale s olejom ktory mame sme spokojni, takze urcite by stalo zato vyskusat aj ine a porovnat. Preto tato recenzia potesi pri vybere a je napomocna.

 2. Výborne napísaná recenzia. Používam Purity z dm-ky, ale určite vyskúšam aj iné :)

  • Mne sa prave kokosovy olej z DMky moc nepozdava, vyskusala som tiez viacero druhov, tento sa mi zda byt slaby…

 3. Veronika Struhárová 13. decembra 2013 o 15:54

  Som veľká fanúšička kokosového oleja hlavne pre jeho nespočetné výhody v kozmetike aj varení. Na základe recenzie som prvý raz skúsila HealthLink a som maximálne spojokná.

 4. Dobrý večer.
  Chcel by som sa spýtať na názor k tomuto druhu kokosového oleja:
  Kokosový tuk-Cristal od firmy Phoenix Division Group s.r.o.

  Máte s ním nejakú skúsenosť?
  Ak ano, aké hodnotenie by dostal?

  Ďakujem za odpoveď

  • Dobrý deň Patrik,
   Cristal kokosový tuk vyskúšaný nemáme. Na pohľad vyzerá dobre, prvé plus má určite za sklenené balenie. Ďalej je dobré zistiť jeho VLASTNOSTI (najlepšie priamo z etikety, pretože popisy na stránkach sú neúplné alebo sa rôznia. Napríklad na stránke cello.sk majú pri tomto oleji v popise vetu: Pri rafinácii tuk stráca charakteristickú kokosovú vôňu, preto je vhodný na prípravu všetkých jedál. Neviem, čo tam robí, lebo panenský olej nemôže byť rafinovaný.), ZLOŽENIE a KRAJINA PÔVODU. Ak Vám tieto budú vyhovovať, smelo do toho.
   Budeme radi, ak sa v komentári podelíte o skúsenosť.
   Pekný deň :)

 5. Dobrý večer.
  Skúste ešte prosím pozrieť popis na etikete na stránke: uanickydusicky.sk a posúďte ešte podľa toho. Ja s tým nemám žiadnu skúsenosť a po kúpe by som nevedel, že čo mám sledovať v konzistencii a pri konzumácii.
  Rafináciou možno myslia to, že si ten tuk ľudia nejak sami doma zrafinujú – hoci netuším či sa to robieva a dá vôbec.
  Zháňal som kokosový tuk po viac obchodoch, kedže som zaradil do jedálnička RAW stravu. Značku CRISTAL som našiel v lekárni.
  Zatiaľ som si ho nekúpil, ale rozhodnem sa pravdepodobne pre ňu.
  V DM je značka Purity Vision 300ml momentálne za necelých 8 euro.
  CRISTAL kokosový tuk má 450 ml a stojí okolo 8 eur.
  Ďakujem.

  • Patrik, pokúsila som a prečítať etiketu na uanickydusicky.sk Pre mňa je to málo informácií (napr. chýba krajina pôvodu), ale to neznamená, že sa ho neoplatí vyskúšať.
   Ak chcete kokosový olej zaradiť do svojho jedálnička, nebolo by na škodu skúsiť viacej značiek panenských kokosových olejov a potom si porovnaním vybrať pre Vás tú najvhodnejšiu – podľa balenia, chuti, vône, farby, konzistencie…

 6. Ďakujem za rady.
  Pozisťujem ešte od dodávateľa, že kde je krajina pôvodu a výroby.
  Potom sem napíšem.
  Ja si ho zabezpečím na začiatok a potom prípadne inú značku.
  Pravdepodobne tú z DM. Uvidím.
  Prajem všetko dobré.
  Patrik

  • Vďačne :)

   • Dobrý večer.
    Dnes som šiel do lekárne, že si objednám kokosový tuk CRISTAL o ktorom som písal.
    Momentálne mi ho ale nevedeli objednať, pretože je výpadok v celkovom dodávaní tej značky.
    Potom som pochodil celé naše menšie mestečko a nikde som taký tuk nenašiel.
    Ak tak som našiel Saloos, ktorý som podľa recenzie na tejto stránke radšej nechcel kupovať. V ďalšej lekárni som našiel značku HEALTHLINK, ale mali len malé balenie a ja som chcel aspoň 450-500ml, aby bolo potom z čoho variť a pripravovať sladkosti a iné.
    Pochodil som 10 lekární, ale CRISTAL značku nikde nemali.
    Nakoniec som našiel kokosový tuk na veľmi zaujímavom mieste.
    Možno poznáte predajne Norbi Update, ktoré sú dosť špecializované na fitnes a zdravú stravu bez cukru a na jedlá , ktoré zasýtia na dlhšiu dobu než tie, ktoré konzumuje z hypermarketov a potravín. Ja tam bežne nenakupujem, ale keď som tú predajňu uvidel, tak som si povedal, že tu by to aj mohli mať, lebo som u nich v minulosti 1-2 x už bol.
    Takže tam som nakoniec aj našiel tento 450ml BIO kokosový tuk za 9,95 Euro:
    http://www.updatekeresztur.hu/80-127-large/bio-kokuszzsir.jpg

    Je bez vône čo mi aj vyhovuje-hoci neviem akým spôsobom ten tuk musia upraviť, aby nemal kokosovú vôňu. Je tuhý a pripomína mi tvrdosťou vosk.
    Večer som pripravoval improvizovanú nátierku z cícerových klíčkov a ďalších drobností a pridal som aj kokosový tuk roztopený za 3-4 lyžice, aby nátierka získala dobrú konzistenciu.

    Nasadím ho aj ako krém na ruky aj pleť pre celú rodinu.

    • Dobrý deň.
     Kokosový olej Norbi update nemá uvedené, že je panenský. Na tepelnú úpravu jedál, hlavne na vyprážanie, je v pohode. Na prípravu studenej kuchyne a ako kozmetiku by som použila určite panenský.
     Najlepšie je riadiť sa popisom na výrobku. Tam by malo byť uvedené, ako bol kokosový olej spracovaný.
     Ak chcete mať istotu, že je olej nezničený, je dobré orientovať sa na panenské oleje. Chemicky vyťažované oleje neodporúčam používať vôbec.

     • Na obale kokosového tuku Norbi Update je uvedené:
      Cedený kokosový tuk bez zápachu, bez chuti, na pečenie, varenie.
      Zloženie: 100% bio kokosový tuk.
      Kontrolovaný produkt z ekofarmy mimo Európskej Únie.

     • Patrik, kokosový tuk Norbi Update by nebol moja voľba.

 7. Odpísal mi dodávateľ značky CRISTAL.
  Výrobca je Aarhus Karlsham Sweden AB Švédsko.
  Na krajinu pôvodu som ešte nedostal odpoveď.
  Keď mi príde, tak dám vedieť.

  • Krajina pôvodu kokosového tuku CRISTAL je Afrika.

   • Patrik, ja mam a pouzivam tento kokosovy tuk znacky Cristal. Presne to balenie, kt. uvadzate. Objednavali sme cez net. Som s nim maximalne spokojna! Krasny perletovo biely, jemna vona. Urobila som si z neho pletovy krem- len som kvapla zopar kvapiek rastlinnej silice a je uzasny! Na smazenie som ho nepouzila. Len do studenych jedal- raw gulky atd. Takze celkovo som spokojna, aj ked je pravda, ze som predtym ziadny iny kokosovy tuk nemala- preto ho nemam s cim porovnat. No podla vyssie spomenutych kriterii, myslim, ze by ziskal dobru znamku :)

    • Ďakujem za názor Martina.
     Už sa mi míňa UPDATE kokosový tuk a vyskúšam teda ten CRISTAL, ako som pôvodne aj plánoval, ale nemali ho vtedy v lekárni. Update som používal aj pri tepelných úpravách a aj pri príprave studených jedál. Nemá žiadnu vôňu a tak sa dá použiť aj na prípravu jedál, kde by tá typická kokosová vôňa mnohým vadila.

    • mám už asi tretie balenie tohto Cristalu, chutí najmä mojim mačkám, mne viac vyhovuje ten voňavý od Healthlink, či už na kožu alebo vnútorne. Sme všetci spokojní a krásni a hlavne zdraví :)

 8. Mám skúsenosť s olejom z DM, nikdy viac a to som ho mala niekplkokrat. Je skutocne nechutny. Raz som mala jeden z bioobchodu, žiaľ nepamätám značku, ten bol priemerný, ale aspoň nesmrdel.
  Skvelý kokosak je pre mňa Tropicai, ktorý vonia intenzívne a krásne aj po vyše dvoch rokoch, poznám mnoho ľudí, ktorí iný nekupujú.
  Dá sa kúpiť aj vyhodne veľké balenie.

  • Ja kupujem len ten z dm drogerie a som úplne spokojna. Krásne voní ale neviem či aj po dvoch rokoch. Tak dlho som jedno balenie nikdy nemala :)
   Ešte chcem vyskúšať kingray a healthlink ktoré v majú dobré výsledky v recenzii :)

  • Na keru onu ma nekdo 2 roky nacaty kokosak… sak to uz asi ani neni dobre. Mne vydrzi tak 2 mesice

 9. Pouzivam kokosovy olej od Bioplanet (2. testovany). Je uuuuzasnyy! Neviem si bez neho predtavit uz ani krupicnu kasu. Milujem jeho vonu a chut.
  Raz sme mali olej od Purity vision (3. testovany) hodnoteny rovnako dobre, no u nas sa nespotreboval. Podla mna v nich je velky rozdiel a nakoniec sme ho vyhodili, lebo som ho nezniesla ani na masaz.

  • Dobry den, chcem sa spytat na kokosovy olej COCO maju ho aj v 5 kilovom baleni a stoji asi 35 eur. Mate niekto s nim skusenosti_

   • najlepsie nastudovat etiketu alebo popis v eshope. a dufat, ze to co pisu sedi. ale 5 kg za 35 e, tak to bude urcite nebude panensky. ja by som ho nekupovala.

 10. Ja kupujem tropicai vacsie balenie 1,42l v skle cez internet 36eur. Chutovo mnam.

 11. dok. Stašková 9. februára 2014 o 10:11

  Ja zas nedám dopustiť na kingray. Je výborný. Kupujem tiež cez net to akciové trojbalenie.

 12. Zaujimave kolkym ludom nechuti purity vision… mne pripada uplne v pohode a chuti mi, dokonca aj pekne voni, zeby kazde balenie bolo ine? Alebo to tak degraduje na pultoch v DM drogerke ked na to stale svietia tie ich silne svetla? Lebo to som si vsimol ze je v predajni vzdy roztopeny a doma mi potom v izbovej teplote ztuhne. Netusim… ale objednal som si kingray tak som zvedavy aky bude… mozno potom purity vision vyhodim aj ja :D

 13. Dobry den, ja som vyskusla nasledujuce testovane oleje: kokosový olej panenský BIO, BioPlanète, kokosovy olej panenský BIO, PURITY VISION, kokosový olej- Saloos. A musim suhlasit, olej od firmy BioPlanete velmi dobry na jedenie aj na telo, v skle, prijemna vona, dobra konzistencia, siroke hrdlo skleneho pohara, od firmy Purity vision – zakupeny v DM som musela reklamovat, „smrdel“ ako stuchnute tuky (zrejeme teplo a svetlo pri predaji), olej nebol biely kompaktny, ale mal take priesvitne kusky v sebe a vobec sa nedal pouzit ani ako kozmetika, ale to sa mu stalo len raz pri velkom baleni. Reklamaciu mi uznali a dali mi nove balenie. Olej Saloos tak ako pisete, dobry len ako kozmetika – drobne tuhe kusocky v oleji posobili ako piling, dobry ako kozmetika, na jedenie nechutil.

 14. Zdravim,
  Dakujem za recenzie a tipy v diskusii. Nakoniec som isiel do oleja Bioplanete, nasiel som 400ml balenie za 7,- €. Je super, expiracia 7/2015

 15. Recenzovany kokosovy olej, ktory tu dostal 10 z 10 od ceskej firmy Healthlink som nasla na bionatura.sk za 5.47 (400ml balenie)

 16. dobra recenzia ale chyba mi tu jeden velmi kvalitny olej od Mariny , ja ho kupujem tu http://www.biokamo.sk/akcia/Kokosov%C3%BD-olej-500BIO a bol som nan zvedavy ako dopadne v testoch. Lebo ja ho pouzivam na vnutorne pouzitie a chuti vynikajuco…

  • Dobrý deň Jozeff.
   Našou ambíciou bolo zapojiť do recenzií čo najviac kokosových olejov. Oslovených bolo viac ako 23 distribútorov a značiek kokosového oleja. Žiaľ, nie všetci boli ochotný „ísť s kožou na trh“. Takže recenzia je zostavená z kokosových olejov, ktoré pravidelne používame ale aj z kokosových olejov, ktoré sme získali na účely recenzie.

 17. Ja som spokojná s BioPlanète, kedysi dávno pred rokmi, keď ešte DM neponúkala Purity Vision som si ju kupovala cez internet a kvalita bola výborná. Pár krát som si vyskúšala aj tie maličké balenia /100 ml/ z DM, ale boli o poznanie horšie.
  Bude to tým agresívnym umelým svetlom, panenské oleje a celkovo potraviny treba udržiavať v tme a suchu, nie v dusnom teple a na prudkom umelom osvetlení. To nerobí dobre žiadnemu živému organizmu. Na margo DM olejov napr. aj ľanový tam nestojí za nič. Radšej cez internet väčšie balenie, hoci príplatok vysoký za poštovné a modliť sa, aby to nerozbili cez poštu, keď s tým hádžu.
  Mimochodom, výborná recenzia. Kokosové nie sú zázrak, taký priemer čo sa týka kozmetického využitia, ale do varenia a na studenú kuchyňu ich používam často a na vlasy po umytí. Pleti môžu vyhovovať, ak je zdravá a nepoškodená, nepomôžu ale určite neuškodia.
  /Keby mám právomoci tak zakážem tie hnusné škodiace umeliny v drogérii a preorientujem ľudí na prírodné, ceny by boli nizučké kvôli konkurencii a obyvateľstvo zdravšie… No ale akákoľvek osveta je dobrá. Pred rokmi, keď ja už som sa stránila parafínov, tak o olejoch nemali známi poňatia, teraz sa to lepší, a keď to budú ľudia podporovať, tak sa to zachová a urobia dobre pre svoje zdravie.

 18. Dobry den, ja momentalne pouzivam svoj prvy kokosovy olej, je od Saloosu, ktory nedopadol v teste velmi dobre. Kupila som ho na zaklade dobrych recenzii, ktorych nan je velmi vela a zatial som s nim spokojna. Na zaklade tohto testu urcite vyskusam aj ine znacky, aby som ho mala s cim porovnat, najviac ma zaujal Bioplanete, King Ray a tiez Healthlink. Purity Vision ma odradil.

 19. dobry den chcela by som sa opytat ma tu niekto skusenost s kokosovym olejom Purity vision,bez vone a chuti pri vyuziti ako maska na vlasy.
  dakujem :-)

  • Kristínka, ten si na hlavu nedávaj, ten je dobrý tak na varenie. Pozri po nejakom panenskom. Ja som skúšala skoro všetky z recezie a ostala som pri kingray a bioplanete. Zina

   • Ďakujem Zina :) Radšej som sa opýtala na názor iných. Na ich stránke majú o napísané to, že sa to dá využiť na vlasy.

    • Kristína. Najcennejšie látky sú obsiahnuté v panenských olejoch, preto ak chcete na vlasoch vidieť blahodarné účinky kokosového oleja, siahnite vždy po panenskom. Isto sa dá použiť aj Purity Vision bez vône a chuti, ale výsledok nebude uspokojivý.
     Panenský kokosový olej je prirodzene aromatický a má typickú kokosovú chuť. Ich odstránenie vyžaduje ďalší krok v spracovaní, čím sa v oleji znehodnocujú prospešné látky.

 20. Doteraz som kupoval olej purity vision z dm drogerie a zdal sa mi fajn. Chutovo mi vyhovoval a nezdal sa mi zly ako tu niektory opisuju… ale posledny pohar uz mam skoro prazdny, frajerka kupon na zlavu do dm nema tak som objednal to akciove trojbalenie kingray. Teda klobuk dole to sa chutovo neda ani porovnat…. ten kingray je ako ambrozia, chut je proste luxusna! Teraz ked mam oleje vedla seba a ochutnam jeden a potom druhy tak sa mi zda purity vision ako keby zatuchnuty? Neviem to ani opisat ale v purity je nejaka divna pachut. Takze hej, zdal sa mi fajn, ale len preto ze som nikdy neochutnal lepsi…

 21. Veronika M. 6. mája 2014 o 23:47

  Dobry den, dnes som si kupila kokosový olej extra panenský bio, Healthlink. Je perfektny =D

 22. ahojte, ja som si citala tuto recenziu a dost som sa namotala na kokosovy olej, az tak ze som si kupila Purity Vision v DM (na vyskusanie) a az doma po otvoreni som zistila ze to je ten bez vone a chuti!!! :( :( :( Nie ze by smrdel, ale nepaci sa mi ta farba, lebo nie je perletovo biely, ale trosku zozltnuty… a tak som sa tesila na tu kokosovu vonu a chut… myslite, ze to mozem ist reklamovat, ked uz som ho nacala? zatial som si s nim natrela iba nohy (v kombinacii s Olejom z 31 bylin z Justu).

  • Markéta, pokiaľ máte kokosový olej Purtiy Vision panenský a nie ten na varenie, tak ho v bežte vrátiť. Veď ako by ste zistili nekvalitu, ak by ste ho neotvorili. Panenský kokosový olej má byť pekne perleťový a voňavý. Purity Vision na varenie je mierne žltý a bez vône, to je jeho vlastnosť, takže tam by reklamácia nebola na mieste, ale možno budú predavačky ochotné Vám to vymeniť za panenský.

  • skus ho vymenit sice zalezi na koho natrafis ale vsetko sa da ked sa chce… a ak by sa aj vymenit nedal tak na varenie a smazenie bude dobry :)

 23. Mne sa osvedčil kingray. Pravdou je že som si ho kúpila pôvodne na vlasy ale teraz ho používam aj na varenie a na pokožku. Je lepší než ktorýkoľek krém. Pokožka je po ňom jemná, mäkká a vyzerá zdravšie. Rýchlo sa vstrebáva do kože v porovnaní s olivovým olejom. Perfektný výkon za super cenu. Škoda že som ho neobjavila skôr :)

 24. Pozdravujem nadšencov kokosových olejov. Po prečítaní recenzií a všetkých príspevkov, moje pozorovanie zhrniem asi takto. Kokosáky v domácnosti používame 4 roky.Kupovali sme Purity Vision DM. Niektorí tu opisujú, že v ňom cítili pachuť atď…
  Naopak moje skúsenosti sú také. že som nikdy nepozorovala nič negatívne. Chuť, farba, konzistencia všetko vynikajúce / používame na priamu konzumáciu/. Samozrejme som vyskúšala aj iného dodávateľa a to bol Healthlink /vynikajúci/ a Saloos/ kozmetické účely/. Tento týždeň som sa rozhodla pre Kingray.
  Objednala som 3 balenie. Po vyskúšaní musím povedať, že u mňa jednoznačne vyhráva Purity Vision. KingRay v porovnaní s Healtlink a Purity Vision, som sklamaná. Práve v ňom cítim niečo čo mi nesedí, niekde v pozadí cítim jemnú pachuť. Možno aj kokosové orechy sú rôzne druhy, ako jablká, banány…
  Toľko moje porovnanie. Mám v pláne vyskúšať Bioplanet.
  Neskôr napíšem.
  Kokosáky používame v kuchyni v podstate každý deň. Teplá kuchyňa, na koz. účely namiesto telových mliek/ nebudem davať peniaze za tie v drogérkach, absolútne nevhodné na kožu všade parafin, mineralny olej z ropy/

 25. Ahojte tiež som kupoval Purity Vision v DM ale keď som dvakrát kúpil taký divne zatuchnutý tak som sa na to vykašlal. Olej z DMky zase nie je tak lacný, aby sa mi vyplatilo hrať lotériu či tentokrát bude dobrý alebo nie.

 26. Ahojte, nikde tu nevidím spomenutý práve ten, ktorý som kúpila dnes ja – Kokosöl od New World Gourment, išla som naslepo, až po kúpe som našla túto recenziu. Dali mi ho ochutnať, chuť fantastická, jemne po kokose, konzistencia jemná, vláčna. Samozrejme musím vyskúšať ostatné použitie… Máte niekto skúsenosti? Krajina pôvodu je Thajsko, pani v obchode vravela, že je z mladých kokosov. Lisovaný za studena, panenský.

  • ešte doplním, bol dosť drahý, 500 ml 13,30€ a je v plastovom obale. Niekto tu zatracoval plastový obal, prečo nie je dobrý? To aby som vedela do budúcna :)

   • Zuzanka, odpoveď na tvoju otázku ohľadom plastových obalov je v poslednom odstavci v článku :) ´
    Plasty sú všeobecne na fuj. Základnou surovinou pre výrobu plastov je ropa. Každý plast okrem základného polyméru obsahuje rôzne stabilizátory, farbivá, zmäkčovadlá, ktoré obsahujú ťažké kovy, fromaldehyd a ďalších asi 400 chemikálií vrátane bisfenolu A využívaného pri výrobe plastov, tributylcínu, triklozánu alebo ftalátov. Pretože niektoré z nich sú dobre rozpustné v TUKOCH (kokosový olej a pod.), alkohole, čiastočne i vo vode, z obalu sa uvoľňujú do potravín, odtiaľ do tela a ohrozujú zdravie.
    Plasty sú prírode cudzia látka, ktorá sa nerozloží stovky rokov. Ich životnosť ako odpadu je väčšinou dlhšia ako životnosť samotných skládok! Neskôr dochádza k prenikaniu škodlivých látok do spodných vôd a pôdy.
    Negatívom je ich jednorazové použitie. Recyklácia plastov je problematická a po nej sa už nemôžu použiť ako obal potravín.

 27. Včera po kúpaní som synčeka ponatierala tým kingray kokosovým olejom, to bola vôňa ! Manžel povedal, že je ako Kokosíno, už ho len obliať čokoládou a zjesť :D

 28. Daša Baničova 19. septembra 2014 o 8:04

  Dobre sa to cita tazsie zhana,ak je moznost si to objednat mozete mi dat vediet prosim :-)

  • Dáška, stačí kliknúť na odkaz za vetou „Kde kúpiť“ v článku vyššie, prípadne na ktorýkoľvek baner na tejto stránke :) Alebo skúste popozerať v zdravej výžive u Vás v meste.

 29. Chcem sa aj JA podelit o svoju skusenost s KOKOSOVYM OLEJOM!!Kupila som si kokosovy olej BIO dve flasky 700 ml.Kedze vacsina ludi chvali ze aby som mala do zasoby.. Ako maska na vlasy katastrofa.vlasy vymyvam uz tyzden oleja sa nie a nie zbavit vlasy pri korienkoch strasne mastne vlasy nie vyzivene ale vysusene.Chcete ho na telo? Ano aj to som skusila.dajte si ho ale on sa nesiakne mastny budete ako knedla este hodiny po naneseni,Chcete sa obliect? oblecte sa a pocitajte s tym ze si vsetko zmastite.Chcete ho jest? dajte si ale je nezdravi ma presne tolko tuky ako ma Mast a Sadlo,takze z hladiska jedalnicka je nezdravy.ja som moj sposob pouzitia zistila a to IB na ruky a chodidla.na noc natrem dam ponozky.ale inaak ja mam velmi negativne skusenosti s KOKOSOVYM OLEJOM,Prajem krasny den :)

  • Samozrejme, že vaše vlasy sú mastné po prvej aplikácii kokosového oleja v živote, veď ste doteraz používali šampóny a kondicionéry so silikónom. Máte vlasy potiahnuté týmto umelým, z ropy vyrobeným, povlakom a žiadne živiny ani vyživujúce oleje vaše vlasy momentálne nedokážu do seba prijať. Chce to čas a ak vydržíte a budete panenský (nestačí len BIO, musí byť predovšetkým panenský za studena lisovaný) kokosový olej pravidelne používať miesto ropy, tak sa účinky čoskoro dostavia a vlasy sa vám odvďačia krásnym vzhľadom a pevnosťou.

   Na mastné knedle pomáha menej mastiť prípadne utrieť ich servítkom. Nabudúce odporúčam natrieť sa menším množstvom, nemusíte na seba hneď vykydať polovicu fľašky ;-) Pozitívne účinky kokosového oleja sa prejavujú skôr po pravidelnom a dlhodobom používaní než po jednorazovom „utopení sa“.

   Kde ste prišli na to, že masť a „sádlo“ sú zlé? To vám povedali niekde v reklame na stužené, hydrogenizované tuky? Prosím rozlišujme najprv zdravé (tj. prírodné) a nezdravé (tj. umelo vyrobené) tuky a oleje. Čo konkrétne je na prírodných tukoch a olejoch podľa vás škodlivé? Telo predsa potrebuje pre svoju správnu funkčnosť aj tuky, niektoré vitamíny sú rozpustné len v tukoch, tak sa nenechajte oklamať „nízkotučnou“ mániou z médií.

   Prírodné tuky majú úplne iné vnútorné väzby – predstavte si ich molekuly ako veľkú kopu konárov. Rovnako ako cez kopu konárov je vidieť, tak aj väzba molekúl zdravých tukov je vzdušná a nadýchaná. Takéto tuky vám nezablokujú cievy, vojde sa ich do ciev málo a budú medzi nimi veľké medzery, ktoré umožnia voľný prietok krvi. Naproti tomu umelo vyrobené tuky sú to, čoho by ste sa mali obávať a čo by ste mali na stránkach výrobcov a propagátorov kritizovať. Molekuly stužených tukov si môžete predstaviť nie ako kopu pokrútených konárov ale skôr ako perfektne rovné a narezané dosky. Tieto dosky sa na seba ukladajú bez toho, aby medzi nimi boli akékoľvek medzery a presne tak sa vám tieto „tuky“ pozlepujú aj vo vašich cievach. Krv už nebude môcť voľne prúdiť ako cez hŕbu konárov a vy máte zarobené na infarkt.

  • No najprv si treba naštudovať veci, ako SPRAVNE používať kokosovy olej. Ja ho tiež používam na vlasy a telo. Do 5 minut sa vstrebe do pokožky a skoro cely den mate jemnu a vlačnu kožu.

 30. ja momentalne ficim na Bioplanete, ktory som sa rozhodla vyskusat na zaklade tejto recenzie a musim povedat ze to bola vynikajuca volba… je uuuuuuuzasny…oproti Saloosu, ktory som mala ako prvy je jednoznacne neporovnatelne lepsi….priatel mi ho kupuje v Nemecku, kde je dost lacnejsi ….som s nim velmi spokojna, takze neviem kedy vyskusam opat nejaky iny…zatial neplanujem :-)…v kazdom pripade ked to nastane, urcite napisem

  pekny den prajem ;-)

 31. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, je rafinovaný kokosovy olej vhodný na pripravu jedal napr. na vyprážanie?

  • Ak chcete mať istotu, že je olej nezničený, je dobré orientovať sa na panenské oleje. Chemicky vyťažované rafinované oleje neodporúčam používať vôbec. To isté platí o vyprážaní, pri ktorom vznikajú zdraviu škodlivé látky ako akrylamid a glycidamid (hlavne pri vyprážaní potravín obsahujúcich škroby). Ak už musíte vyprážať, robte to na kvalitnej bravčovej masti.

 32. Dobry vecer chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s bielenim zubov kokosovym olejom?Pocula som o tom,ze vraj to pomaha…ak mate nejaku skusenost,prosim dajte mi vedet.Dakujeeem :)

  • Ano ja mam a musim povedat, ze po dvojmesacnom pulingu dutiny ustnej sa mi vybielili i zuby, ale chce to trpezlivost a cas

 33. Ahojte na nete som objavila účinky kokosového oleja, a tak som sa ho rozhodla tiež vyskúšať. Ako prvý som kúpila Purity Vision (400ml 6,96€). Som spokojná, lebo zatiaľ nemám na porovnanie. Žiadna pachuť ani smrad nebol, až doteraz a to je moja chyba, lebo som pri poslednom varení do neho vliezla s varechou z varenia. Na stenách skla sa mi zdalo ako keby sa začal robiť „penicilín“. Fľašku som vyutierala servítkou a už je zase bez vône. A to je práve to, kúpila som ten bez vône, nakoľko som ho chcela predovšetkým na varenie a jedenie a bála som sa tej kokosovej vône a chuti, či to zvládnem. Mam ten bez vône 400ml ako som práve zistila nie je panenský :(, ale zaujímalo by ma ako ho jete. Lebo mne tento dať si lyžičku nejde dole krkom. Skúsila som a skoro bol spätný chod. Keďže je ho vo fľaške už len na dne, dnes som bola kúpiť 400ml v lekarni Health Link (7,15€ 400ml) ale ešte som ho neotvorila. Som naozaj zvedavá na ten rozdiel hlavne na tú vôňu. Inak ho používam cca dva mesiace, do jedla, na zuby, na pokožku, veľmi dobre sa mi osvedčil na natretie lakťov, ktoré som mala hrozné a žiaden krém nezaberal,(a teraz sú hladké a to po pár razoch natretia), ale aj na odličovanie. Na vlasy sa fakt bojím, ze ostanú mastné a potom čo s tým? Rada by som ho používala na znižovanie chuti do jedla a teda jedla ho po lyžičkách, len netuším či bude chutiť. Možno zajtra ak nevydržím otvorím nové balenie Health link a dám vedieť. Na vzhľad mi prídu skoro rovnaké cez sklo, je Purity trošku žltší ako Health, ale to je fakt len o odtieň. Ďakujem adminovi za recenziu :)

  • Mirka, ak vyskúšaš panenský kokosový olej, už nebudeš chcieť iný. Na jedenie a natieranie na telo je fantastický, super skvelý :D
   Problém pri jedle ti môže robiť len ten nezvyk, že je to mastné, ale chuť je výborná.
   Tiež som si potrebovala zvyknúť, myslím, že to tu aj v niektorom článku spomínam. Najprv som prehltla horko ťažko jednu čajovú lyžičku a rýchlo som ju musela zapiť vodou a teraz mám lyžicu kokosového oleja ako pochúťku, vychutnávam si ho, prevaľujem v ústach a na jazyku ako sladkosť :D
   Odporúčam začať pomaličky, najprv po maličkých dávkach do úst a potom pridávať. Aby sa ti to nepriečilo.
   Cením si, že si sa podelila o svoju skúsenosť a poteší ma, ak dáš vedieť, ako pokračuješ :D

 34. Ďakujem za rýchlu odpoveď :) no neodolala som a práve som otvorila Healthlink páááni… krásne voní, a veru aj chutí. Je to niečo úplne iné. Čakala som nejakú príkru vônu kokosu, pritom kokos mam veľmi rada, ale voní jemnučko a tak isto aj chutí. Skúsila som najskôr na špičku lyžičky a o chvilu už celú a vôbec mi tá vôňa ani konzistencia neprekáža, naozaj výborne chutí. Natrela som si aj ruky, krásne voní, som fakt spokojná ďakujem :)

 35. Dobry den, urcite existuje kopa dovozcov kokosoveho oleja… Mam zatial skusenosti len s Purity vision z DM – vcelku pozitivne, mne jemna vona aj chut tej znacky vyhovuju. Inak som este raz omylom kupila rafinovany v akomsi indickom shope. No nestretli ste sa, prosim vas, niekto s touto znackou?> http://zdravedoplnky.sk/product/kokosovy-olej/
  Na obale deklaruju vsetko bio panenske, a tak dnes som ho navnadene otvorila… a teda dost sklamanie oproti tomu, na co som zvyknuta. Je mierne zltkasty a nevonia tak prijemne kokosovo – neda sa povedat, ze stuchnuto (tam prilis nema co tuchnut), ale skor mi pripomina ten rafinovany. Tak vaham, co s nim (500 ml balenie)… Vdaka za pripadne skusenosti a rady.

 36. Dobry den, nedavno som si kupila kokosovy olej Health link, je to moj prvy kokosovy olej a bola som velmi milo prekvapena, klavne krasnou vonou. Hned som ho pouzila do cesta na muffiny ;-). Boli uzasne. Dovod mojho nakupu vsak bol hlavne, ze som ho chcela nahradit za klasicky slnecnicovy olej v teplej kuchyni. Na obale pisu, ze je vhodny na pecenie, varenie a smazenie, avsak svojou vonou a chutou stale ‚preraza‘ kokos. Takze je asi skor na sladku kuchynu. Viete mi prosim odporucit niektory, ktory by bol vhodny aj na slane jedla? Nasla som jeden pod znackou ‚Barco‘ (http://www.nutrimas.sk/Kokosovy-olej-BARCO-1l-vedro-d374.htm), ale je tam poznamka ‚Kokosová vôňa a chuť je odstránená špeciálnou technológiou ‚ , aj cena je celkom nizka na to, ze ide o 1l balenie. Tak sa obavam, ci ta specialna technologia neznicila to dobre a kvalitne, co mam mat kokosovy olej. Ak mate niekto skusenosti, prosim napiste.

  • Vôbec netuším, čo si predstaviť pod pojmom „špeciálna technológia“, takže ja by som ho nekupovala. Ak chcem bez chuti a vône, používam Jarrow Formulas Organic kokosový olej http://www.iherb.com/jarrow-formulas-organic-coconut-oil-16-oz-454-g/2506 kde je jasne uvedené, ako je spracovaný – lisovaný za studena zo sušenej dužiny, nehydrogenizovaný, bez chemických rozpúšťadiel pri výrobnom procese.
   Alebo používam kvalitnú bravčovú masť :D

 37. a čio tento? http://www.diawellness.eu/paleolit-kokosovy-olej-1-kg

  • Najlepšie je riadiť sa popisom na výrobku. Tam by malo byť uvedené, ako bol kokosový olej spracovaný. Ak chcete mať istotu, že je olej nezničený, je dobré orientovať sa na panenské oleje. Chemicky vyťažované oleje neodporúčam používať vôbec.

 38. Healthlink 400 ml som videla aj v Bille (Púchov) za 7,49€ :-) Purity Vision z DM veľmi zdražiel, hlavne 100 ml fľaška, ktorá bola dobrá na cestovanie

 39. Martinkovičová 18. júna 2015 o 11:00

  Dobrý deň. Zaujali ma Vaše recenzie, málokde vidí človek také vyčerpávajúce informácie, včítane aktívnej diskusie. Mám takú malú stránku o kokosovom oleji a chcem Vás poprosiť o súhlas dať odkaz na Vašu stránku? Ďakujem vopred a želám pekný deň. Martinkovičová

  • Dobrý deň.
   Ďakujeme za ocenenie. Odkaz na našu stránku môžete v pohode použiť. Budeme radi, ak sa zaujímavé informácie o kokosovom oleji, ktoré publikujeme dostanú k ďalším ľudom pre zlepšenie kvality ich zdravia, a teda aj celého života :D

   • dobry den chcela by sm sa vas opitta kupila som si kokosovy olej bio cocos extra panensky chcela by som sa opitta ci je dobry na chudnutie keby ze som si dala kady den malu lyzicku toho kokosoveho oleja dakujem za odpoved

 40. Tento Coco s -bio extra panenský dovoz zo Srí Lanky a mnohé iné,odporúča Margaret Cho expertka vo veciach sexu,nanášať na intímne partie.Zlepší sa Váš sexuálni život a skúsite aj niečo nové.

 41. Dobrý deň, mohli by ste spraviť recenziu Bio Fresh kokosového oleja od Wolfberry?
  Ďakujem.

 42. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či pomáha nejaký kokosový olej aj na vrásky. Ak áno, vedeli by ste mi odporučiť značku? Ďakujem.

  • Vrásky pokiaľ viem vznikajú pri nedostatočnej hydratácii pleti. Platí teda zvlhčovať krémom/olejom podľa mňa v podstate akýmkoľvek a dodržiavať pitný režim. Hodnotenie jednotlivých značiek je v článku

 43. Dobrý deň.
  O kokosovych olejoch som čítala dosť názorov aj recenzií, nikde som sa však nestretla s mojím problémom. Používam Purity Vision z DM panensky. Je biely, voňavý, všetko v poriadku, no keď ho použijem namiesto telového mlieka, pár hodín po aplikácii začne páchnuť či už na koži alebo odeve. U priateľa rovnako. Tiež som si všimla, že pri nižšej teplote ho práčka nevyperie, páchne tiež. Iba 60° ho vyperie. Vám sa to nestáva? Ďakujem za odpovede

 44. Zdravim,

  hladam kvalitny kokosovy olej za dobre peniaze a narazil som na tuto recenziu. Chcem len poznamenat, ze tento kokosovy olej od Healthlink je sice vyrobeny z cerstvej kokosovej duziny, no nie je oznaceny ako RAW a to znamena, ze duzina bola ususena na slnku alebo v peciach.
  Najlepsie su kokosove oleje, ktore su vyrabane z cerstvej kokosovej duziny a tzv. mokrou metodou. Cerstva duzina sa odstredi(centrifugacia) pri teplote max. 40 stupnov. Takyto kokosovy olej je RAW a vyrobeny najsetrnejsim sposobom.