Je kokosový olej prospešný aj pre zvieratá?

kokosovy olej pre zvierata

Panenský kokosový olej oprávnene získal povesť zdravej potraviny a prírodného liečiva. Ľudia ho využívajú pri liečbe a prevencii mnohých zdravotných problémov: pre zlepšenie trávenia, na úpravu kožných problémov, zvýšenie energie, pomoc pri chudnutí, na boj s infekciami a i. A ako je to so zvieratami? Prospieva kokosový olej aj im?

panenský kokosový olej pre mačky a psov

Prakticky každý zdravotný prínos spojený s kokosovým olejom pre človeka je použiteľný aj pre zvieratko. V skutočnosti, väčšina toho, čo vieme o zdravotných aspektoch kokosového oleja bola prvý raz pozorovaná u zvierat. Či sa nám to páči alebo nie, vedci často používajú pri svojom výskume zvieratá. Práve experimenty na zvieratách ukázali, ako a prečo sa panenský kokosový olej trávi ľahšie ako iné oleje a akým spôsobom sa premieňa na energiu a stimuluje metabolizmus. Antivírusové, antibakteriálne a antimykotické účinky panenského kokosového oleja boli tiež vedecky potvrdzované u laboratórnych zvierat. Rovnaké štúdie dokázali, že panenský kokosový olej je dobre tolerovaný, nespôsobuje zvieratám žiadnu ujmu, na rozdiel od mnohých liekov a iných liečebných metód.

Zvieratá, rovnako ako ľudia, trpia rôznymi zdravotnými problémami. Panenský kokosový olej ponúka jednoduchý, lacný a bezpečný prostriedok na ich vyriešenie. Na internete nájdete mnoho svedectiev od majiteľov domácich miláčikov, ktoré popisujú, ako im panenský kokosový olej, ale aj čerstvá dužina kokosového orecha, boli viac než užitočné.

Zatiaľ čo niektoré zvieratá milujú chuť kokosového oleja a bez problémov zožerú celú lyžicu, s niektorými to nejde tak ľahko. Najlepší spôsob je navykať zvieratko na chuť kokosového oleja v malých dávkach pridaných do jedla. U mačiek a psov asi pol lyžičky na každých 4 kg váhy denne. Ak má vaše zvieratko zdravotný problém, bude dobré porciu zdvojnásobiť, kým nebude problém vyriešený. Pri ostatných druhoch zvierat budete musieť trochu experimentovať, aby ste zistili množstvo oleja, ktoré je najúčinnejšie. Ak nie je vaše zvieratko zvyknuté jesť tuk, príliš veľké dávky mu môžu spôsobiť hnačku alebo mastnú stolicu, takže začínajte postupne.

Panenský kokosový olej je prospešný pre všetky druhy zvierat, od koní cez kravy, až po psov, mačky aj škrečkov. Majte na pamäti, že aj vaše zvieratká si zaslúžia výhradne kvalitný panenský kokosový olej .

Zvnútra pridávajte panenský kokosový olej do zvyčajnej potravy – granúl alebo podávajte samotný, len tak ako „maškrtku“. Prospieva krásnej zdravej koži a lesklej srsti; odstraňuje vyrážky, ekzémy, svrbenie; vďaka ničeniu baktérií odstraňuje zápach z papuliek; uľavuje od príznakov artritídy; bojuje proti infekciám a zápalom; pomáha zbavovať červov a parazitov; zlepšuje trávenie, energiu a celkový zdravotný stav zvieratiek.

Zvonka natierajte panenským kokosovým olejom postihnuté miesto niekoľkokrát denne. Pomáha pri hojení rezov, uhryznutí, bodnutí, a iných poranení. (Zvieratká si olej zvyknú zlízať, preto treba natieranie opakovať. Výhodu je, že to nie je žiaden chemický mix, takže aj keď si kokosový olej zlížu, tak im to neuškodí.)

kokosový olej pre všetkých domácich maznáčikov

Aplikácia panenského kokosového oleja súčasne zvonka aj zvnútra skracuje čas liečenia.

Dokáže panenský kokosový olej liečiť?

Pri zvieratách je najviac preukázaný účinok panenského kokosového oleja, pretože u nich len veľmi ťažko môže fungovať placebo efekt. (Ľudia môžu prekonať akékoľvek ochorenie, len vďaka viere, že liečba, ktorú dostávajú, je účinná.) U zvierat je to iné. Zviera totiž netuší, že kokosový olej v jeho potrave alebo na jeho koži ho má uzdraviť. Napriek tomu to funguje.

Moje odpoveď na otázku, či je panenský kokosový olej prospešný pre zvieratá, je definitívne: áno.

Znie to pozoruhodne a možno aj neuveriteľne, no z vlastnej skúsenosti môžem panenský kokosový olej pre zvieratá odporúčať. Dávam ho pravidelne mačkám aj psíkovi. Najvýraznejšie účinky kokosového oleja sa prejavujú na koži, srsti, zápachu z papuliek a dobrom trávení. Zvieratá po kokosovom oleji majú krásnu lesklú srsť a perfektne im trávi. Mačaciu podstielku takmer necítiť.

Moje zvieratá milujú chuť kokosového oleja – zakaždým,  keď majú možnosť, snažia sa zliznúť mi čerstvo natretý kokosový olej z nôh, alebo keď ich zoberiem do náručia, majú tendenciu olizovať mi práve natreté ruky. Moje zvieratká sú aj vďaka kokosovému oleju zdravé a spokojné smile

kokosový olej pre zvieratká je prospešný pre ich zdravie a pohodu

Zvieratá sa takmer vždy stávajú právoplatnými členmi domácnosti. Ruka v ruke s tým sme ochotní investovať nemalé peniaze pre ich pohodlie, krásu a hlavne zdravie. Jednou z osvedčených foriem je návrat k prírode a tradičným liečebným metódam. Panenský kokosový olej pomáha aj v prípadoch chronických, dlhodobých chorôb, kedy klasická liečba nezaberá. Osvedčil sa aj pri rekonvalescencii. Jeho výhodou je, že nemá žiadne vedľajšie účinky a ak je to potrebné, je možné ho kombinovať s inými liečebnými postupmi. V niektorých prípadoch je dokonca účinnejší a s chorobami si poradí šetrnejšie bez ďalšieho zaťaženia organizmu.

  1. Pre mačky je to perfektné. Pol lyžičky kokosáku rozohrejem v dlaniach a vmasírujem do srsti a kože. Pomáha na suchú kožu aj srsť, je mäkká a lesklá. Na trávenie a ako prevenciu tvorenia „guličiek z chlpov“ v mačacom žalúdku im dávam tiež pol lyžice kokosáku na jeden hrnček suchého krmiva. Premiešam, aby boli granulky kokosákom dobre omastené. Nechám stáť cez noc a ráno dávam 10 granuliek každej mačke. Je to oveľa lepšie a lacnejšie ako prípravky z obchodu proti tým zhlukom chlpov, čo má mačka v sebe od toho, ako sa stále olizuje a čistí. Trvalo niekoľko dní, než si zvykli na chuť a vôňu, ale teraz už si to obľúbili.

  2. Nie som žiadny odborník ale môžem povedať že na každý kožný problém seba alebo môjho psa používam panenský kokosový olej. Má veľmi upokojujúce účinky na zapálenú a svrbiacu kožu. Myslím, že je to vďaka jeho protiplesňovým vlastnostiam.

  3. Mariett-Mariett 4. marca 2014 o 17:32

    Moja sučka Kala mala malú ružovú hrčku na brade, ktorá sa postupne zväčšovala, takže sme išli k veterinárovi, ktorý diagnostikoval folikulitídu (infekcia kože v okolí vlasových folikulov). Veterinár povedal, že máme počkať, až sa hrčka zväčší a potom ju vyreže. Hrčka rástla asi do veľkosti fazule a tmavla. Rozhodla som sa vyskúšať kokosový olej. Natierala som jej ho denne. Postupne sa hrčka zmenšovala a bledla. Po dvoch týždňoch som si všimla, že sa narušila a robí sa tam chrasta. Stále ju denne natieram olejom a teraz, po mesiaci, je hrčka maličká a normálnej farby kože. Dúfam, že úplne zmizne. Mariett

  4. Kôň ktorého jazdím mal na nose škaredé bradavice. Rozhodla som sa natierať ich kokosovým olejom, aj keď si všetci mysleli že mi šibe. Počas šiestich dní bradavice ustúpili. Som veľmi rada, že to pomohlo :)

  5. Moje macke kokosovy olej zatial neleze ale pomaly si zvyka :)

  6. Dávam kokos. olej všetkým svojim trom cicám, všetky ho milujú a robí im dobre :)

  7. Vyskusam dat nasim zverom.