Vynikajúce pečené semienka

vynikajuce pecene dynove semienka

Vaša túžba po čipsoch bude minulosťou. Jednoduchý, zdravý spôsob ako uspokojiť chuť na niečo chrumkavé a slané. Vedeli ste, že zjedenie niečoho slaného môže dokonca obmedziť chuť na sladké? Naozaj to funguje. Semienka sú tiež výborným zdrojom horčíka a omega 3 mastných kyselín. Skúste si urobiť vynikajúce pečené semienka podľa tohto jednoduchého receptu.

domáce pražené semienka a mandle na slano

Vynikajúce pečené semienka

Ingrediencie

  • lúpané tekvicové semienka
  • lúpané slnečnicové semienka
  • mandle
  • panenský kokosový olej
  • mletá himalájska soľ
  • mletá červená paprika
  • mletý sušený cesnak, čily alebo kari (voliteľné)

pražené slnečnicové semienka, dyňové semienka, mandle

Postup:

1. Pomer semienok dávkujem od oka a podľa toho, kto čo má rád. Mix semienok a mandle vložte do misky, pokvapkajte rozpusteným kokosovým olejom, posoľte a opaprikujte. Dobre premiešajte, aby sa olej, soľ aj paprika dostali na všetky semienka. Soľou nešetrite. Na celý plech dávam aj dve lyžice. Vyhnite sa kupovaným koreniacim zmesiam, radšej si urobte svoju vlastnú z jednotlivých korenín. Fantázii sa medze nekladú, možnosti sú takmer nekonečné.

2. Rozložte na pečiaci papier a vložte do rúry na stredný plameň.

3. Keď začnú semienka pukať, vypnite rúru a nechajte dôjsť.

návod ako upražiť semienka

4. Vychladnuté presypte do sklenenej nádoby s viečkom. Ja používam moje obľúbené zaváraninové poháre. Sú ľahko dostupné, praktické a veľa vydržia.

zdravý snack plný proteínov a minerálov

TIP: Ak máte čas, skúste semienka na noc namočiť do slanej vody. Deň nechať vyschnúť a potom upražiť podľa receptu.

Pozor, prudko návykové!

recept na pražené semienka a oriešky plné proteínov a minerálov

  1. Ahoj. Chcem sa spýtať, na koľko stupňov si zapla rúru a približne ako dlho sa robili? Lebo ja som dala na 170 stupňov a čakala som dosť dlho, ale vôbec nepukali. Tak som ich nakoniec vypla, lebo sa mi zdali už aj tmavšie. Je pravda, že som ich dala celkom dosť a vrstva na plechu bola vyššia. Chuť bola dobrá, aj keď sa podľa mňa mali robiť kratšie. Ďakujem za odpoveď

    • Ahoj. Semienka pri pečení na seba nevrstvím. Rúru je dobré nastaviť max. na 120 stupňov a zmes piecť pomaly, nakoľko sú tam semienka rôznej veľkosti, tak aby jedny nezhoreli skôr, než sa druhé aspoň trošku upečú. Ja rúru vypínam, keď začnú pukať tekvicové semienka a potom v rúre nechám dôjsť.