Pečená špagetová tekvica

tekvica spagetovka recept

Vyskúšajte jednoduchý recept na vynikajúce, zdravé jedlo. Špagetová tekvica dostatočne zasýti a zároveň dodá telu množstvo vitamínov a potrebných živín, bez zbytočne vysokého množstva sacharidov. Pečená špagetová tekvica je výbornou náhradou za klasické špagety z múky, pretože po upečení sa dá vidličkou jej vnútro vydlabať „na špagety“. Ak vyznávate nízkosacharidové stravovanie, špagetovka je pre presne pre vás.

tekvica spagetovka

Pečená špagetová tekvica

Ingrediencie:

  • 1 kus špagetovej tekvice
  • 1 lyžicu panenského kokosového oleja
  • 1 lyžicu kvalitného masla
  • cesnak
  • petržlenová vňať
  • himalájska soľ

spagetova dyna recept

Postup:

1. Špagetovú tekvicu rozrežte na polovicu a vydlabte zrnká. Vydlabané polovice špatetovky dajte na pekáč a podlejte trochou vody.

2. Do každej špagetovej tekvice dajte lyžicu panenského kokosového oleja. Nezabudnite olejom pretrieť aj okraje, aby nevysychali. Posoľte.

3. Vložte do trúby a pečte na 200 °C približne 20 minút. Doba pečenia záleží na veľkosti tekvice. Ja si vždy vyskúšam do špagetovky škrabnúť vidličkou a keď sa ľahko oddeľujú jednotlivé vlákna (špagety), tak je hotová.

spagetova tekvica recept na pripravu

4. Upečené polovice špagetovej tekvice vyberte z trúby. Do každej vložte prelysovaný strúčik cesnaku, 1 lyžicu kvalitného masla a nasekanú petržlenovú vňať. Ja ich servírujem len takto upečené, dochutené a preložené na tanier. Šupka špagetovej tekvice je efektná miska a vyškrábávanie tekvicových špagiet je super zábava smile

ako pripravit tekvicu spagetovku