Najjednoduchšia starostlivosť o krásu

najjednoduchsia starostlivost o plet a telo

Pri starostlivosti o krásu skutočne potrebujete iba tri obyčajné veci. Takže vypracte kúpeľňovú skrinku a vyrobte si vlastnú bio kozmetiku.

Nebudem písať o tom, že ak chcete dobre vyzerať, v prvom rade treba správne jesť, dobre spať, nedávať do tela jedy (fajčenie a pod.) a prestať sa stresovať. Zameriam sa na starostlivosť o krásu, ktorú poskytujeme svojmu telu zvonka, teda čím sa umývame a natierame.

Možnože ste otvorili svoju kozmetickú taštičku alebo sa pozreli na poličku v kúpeľni a premýšľali, kde sa vzali všetky tie tégliky, fľaštičky a tuby s všakovakými prípravkami na starostlivosť o pleť a vlasy. Aj napriek množstvu drahých kozmetických zázrakov aj tak nie ste so sebou spokojné, a tak prikupujete ďalšie a ďalšie. Prípravky na starostlivosť o pleť, vlasy a zuby si môžete vyrobiť jednoducho doma. A vedzte, že sú iba tri ingrediencie, ktoré naozaj potrebujete.

Najjednoduchšia starostlivosť o krásu iba s 3 ingredienciami

1. Sóda

Jedna z najvšestrannejších položiek, ktoré už pravdepodobne máte vašej domácnosti je jedlá sóda bikarbóna. Jemné čiastočky sódy účinne čistia pleť aj zuby. Tento jednoduchý návod na výrobu domáceho čistiaceho séra je ideálny pre všetky typy pleti.

jedla soda ucinky a pouzitie

Čistiace sérum na pleť

Ingrediencie:

  • jedna čajová lyžička jedlej sódy
  • pár kvapiek vody
  • jedna polievková lyžica medu

Postup: Zmiešajte med, sódu a pár kvapiek vody tak, aby vzniklo mierne husté sérum. Navlhčite si pleť čistou vlažnou vodou, naneste čistiace séru a jemne pohybujte  prstami krúživými pohybmi. Vyhnite sa citlivej oblasti okolo očí. Opláchnite teplou vodou.

2. Jablčný ocot

Ďalšou zásadnou zložkou kozmetického arzenálu je jablčný ocot. Jablčný ocot vyvažuje pH pokožky hlavy, zabraňuje tvorbe lupín a rýchlemu masteniu vlasov. Navyše oplachovanie vlasov zriedeným jablčným octom (1 diel octu a 3 diely vody) zanecháva vlasy hladké a krásne lesklé. Tento jablčný oplach je vhodný pre všetky typy vlasov. Jablčný ocot je perfektný aj na pleť. Tonizuje a udržuje pleť bez akné.

jablcny ocot uciny a pouzitie

Jablčný toner na tvár

Ingrediencie:

  • 1 čajová lyžička jablčného octu
  • 3 čajové lyžičky vody
  • vatové tampóny

Postup:  Vezmite vatový tampón a namočte do pripraveného jablčného toneru. Prejdite na celú tvár a krk. Na takto tonizovanú pleť naneste hydratačný prípravok – najlepšie panenský kokosový olej.

3. Kokosový olej

Nie som si istá, ako by som sa obišla bez kokosového oleja, pretože jeho všestrannosť je obrovská! Prospieva pleti, vlasom aj zubom. Panenský kokosový olej je vec, ktorú budete používať znovu a znovu.

kokosovy olej cocos

Ak chcete udržať svoju tvár, telo a vlasy hydratované, potrebujete iba jeden prípravok. Uhádli ste. Panenský kokosový olej Kokosový olej je na tele veľmi príjemný. Nanášajte ho vždy na umytú pokožku v tenkej vrstvičke, najlepšie na ešte trochu vlhkú kožu, hneď po sprchovaní. Kokosový olej votrite aj do končekov umytých vlasov. Nebudú vysušené, elektrizujúce a lámavé.

Užite si smile