Panenský kokosový olej na vlasy

domaci sampon navod na pripravu

Panenský kokosový olej je čisto prírodný prostriedok pre zlepšenie kvality všetkých typov vlasov. Jeho jedinečná  štruktúra umožňuje šetrné čistenie vlasov, ich výživu a ochranu. Prečítajte si, ako pomocou panenského kokosového oleja a ďalších bežných prísad z vašej kuchyne podporiť rast vlasov a dodať vlasom zdravie, pevnosť a lesk.

kokosovy olej na vlasy

Panenský kokosový olej na vlasy

Základné pravidlá pri zábaloch a hĺbkovo regeneračných maskách z kokosového oleja:

 • nanášajte ich na dôkladne umyté vlasy a čistú vlasovú pokožku, aby výživné látky mohli do vlasov skutočne preniknúť
 • používajte panenský kokosový olej v bio kvalite
 • vlasy po zábale alebo maske dôkladne zmyte šetrným šampónom

Kondicionér z kokosového oleja na rozštiepené končeky vlasov

1 lyžičku panenského kokosového oleja prstami votrite do končekov umytých vlhkých vlasov. Potom prstami „prečešte“ vlasy po celej dĺžke.

Vlasová maska z kokosového oleja na všetky typy vlasov

3 lyžice panenského kokosového oleja (+- závislosti na dĺžke vlasov) v miske zohrejte fénom a naneste na celú dĺžku vlasov. Prstami jemne premasírujte aj pokožku hlavy. Zabaľte vlasy do igelitovej čiapky alebo potravinovej fólie, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť. Aby ste vlasy udržali v teple, môžete uterák nahrievať fénom. Teplo pomôže otvoriť vlasové folikuly a výživné látky z kokosového oleja preniknú až k nim. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom dôkladne zmyte šampónom. 

Vlasová maska pre veľmi suché vlasy

bananova maska na suche vlasy

3 lyžice panenského kokosového oleja (+- závislosti na dĺžke vlasov) a jeden zrelý banán. Všetko spolu dôklande vidličkou alebo mixérom vymiešajte na hladkú kašu a naneste na vlasy po celej dĺžke. Zabaľte vlasy do igelitovej čiapky alebo potravinovej fólie, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť 30 minút, potom dôkladne zmyte šampónom. 

Vlasová maska pre obnovenie lesku vlasov

domace masky na vlasy z kokosoveho oleja

3 lyžice panenského kokosového oleja (+ – závislosti na dĺžke vlasov), jedno zrelé avokádo, 1 lyžicu medu. Všetko spolu vymiešajte na jemnú kašu a naneste na vlasy po celej dĺžke. Zabaľte vlasy do igelitovej čiapky alebo potravinovej fólie, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť 30 minút, potom dôkladne zmyte šampónom.

avokado na vlasy

Avokádo obsahuje vitamíny A, D a E a je ideálne pre oživenie unavených vlasov. Med zabráni lámaniu vlasov. Koksový olej im dodá hydratáciu a lesk.

Vlasová maska pre mastné vlasy

citrony citronova stava na vlasy

3 lyžice panenského kokosového oleja v miske rozpustite fénom a pridajte šťavu z jedného citróna. Všetko spolu vymiešajte a naneste na vlasy po celej dĺžke. Zabaľte vlasy do igelitovej čiapky alebo potravinovej fólie, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť 30 minút, potom dôkladne zmyte šampónom.

Hĺbková terapiapre všetky typy vlasov 

olej na čistenie pleti

3 lyžice panenského kokosového oleja a 3 lyžice panenského olivového oleja zmiešajte a naneste na celú dĺžku vlasov, prstami jemne premasírujte aj pokožku hlavy. Zabaľte vlasy do igelitovej čiapky, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť celú noc. Ráno vlasy umyte ako zvyčajne.

Vlasová maska pre ozdravenie vlasovej pokožky a rast vlasov

3 lyžice panenského kokosového oleja zmiešajte s 1 téglikom bieleho bio jogurtu. Zmes dôkladne votriete do vlasovej pokožky. Zabaľte vlasy do igelitovej čiapky, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť tak dlho, ako je to možné, no najmenej 1 hodinu.

Relaxačný vlasový zábal z kokosového oleja a kvetov

ruza lupienky

3 lyžice panenského kokosového oleja  uveďte do varu a pridajte hrsť čerstvých lupienkov ruží, jazmínu alebo levandule. Varte ďalšie 3 minúty a odstavte. Kvety nechajte v oleji lúhovať celú noc. Ráno zmes sceďte cez kávový filter alebo gázu. Olej jemne vmasírujte do pokožky hlavy. Zabaľte vlasy do nahriateho uteráka, nechajte pôsobiť 30 minút a potom dôkladne zmyte šampónom.

Kokosový olej proti lupinám

3 krát do týždňa votrite 2 lyžice panenského kokosového oleja do vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť, potom dôkladne zmyte šampónom. Kokosový olej hydratuje suchú pokožku hlavy a tak zmierni príznaky lupín. Kokosový olej tiež pomôže kontrolovať prílišné mastenie vlasov, čo je ďalšou príčinou výskytu lupín.

Kokosový olej proti plešatosti

Vtierajte 3 krát denne malé množstvo panenského kokosového oleja na postihnuté miesto. Kokosový olej podporuje regeneráciu buniek a zároveň obsahuje trigliceridy so stredne dlhými reťazcami, ktoré zabijú plesne a baktérie. Jemná masáž pri vtieraní kokosového oleja zabezpečí dôkladné prekrvenie pokožky hlavy a povzbudí rast vlasov. 

Kokosový olej na zmiernenie škodlivosti farieb na vlasy

Ak si farbíte vlasy doma, pridajte do farby na vlasy pár kvapiek kokosového oleja a dôkladne premiešajte. Chemikálie obsiahnuté vo farbe vaše vlasy nevysušia a nepoškodia. 

Kokosový olej na ochranu pokožky pri farbení vlasov

Ak nanesiete malé množstvo kokosového oleja pozdĺž línie vlasov a na uši, farba na vlasy vám ich nezafarbí. Potom stačí olej zotrieť papierovým obrúskom.

bio kokosovy olej pre krasne a zdrave vlasy 

Kokosový olej proti všiam

Kokosový olej je na 90 % efektívny proti všiam. Zmiešajte 4 lyžice panenského kokosového oleja s 25 kvapkami tea tree oleja. Túto zmes stačí votrieť do vlasov, zabaliť vlasy do igelitovej čiapky, prikryť uterákom a nechať 2 hodiny pôsobiť. Po 2 hodinách vlasy 2 krát umyte šampónom a dôkladne prečešte hrebeňom s hustými zúbkami. Nasledujúci týždeň prepláchnite každý deň vlasy zmesou 1 lyžičky panenského kokosového oleja s 5 kvapkami tea tree oleja a 1 šálkou teplej vody. Nezabudnite vlasy starostlivo prečesať s hrebeňom s hustými zúbkami. 

 1. Kto si bude chcieť spraviť jednu z uvedených masiek, tak držím prsty. Mám na mysli masku na veľmi suché vlasy, do ktorej ide kokosový olej a banán. Ak chcete mať vlasy v horšom stave ako máte, chcete len tak stratiť niekoľko hodín Vášho času, prísť o 3 lyžice kokosového oleja, jeden banán a spotrebovať obrovské množstvo vody? Tak nech sa páči. Hneď to vysvetlím prečo. Banánik si pekne rozpučíte a zmiešate s kokosovým olejom, zohrejete, všetko presne tak ako je napísané v návode. Aplikujete na vlásky a čakáte dlhú polhodinu. A to by bolo všetko super, keby ste potom dosiahli očakávaný efekt. Po pol hodine sa má maska zmyť. Tak zmývate, krásne to vonia, hmmmm. Po zmytí sa pozriete do zrkadla a čo nevidíte? Vo Vašich vlasoch milióny hrudiek rozpučeného banánu, čo vyzerá ako otrasné lupiny po celých dĺžkach vlasov. Tak idete znovu pod vodu a snažíte sa drhnúť vlasy poriadne. Znova sa pozriete do zrkadla a vidíte, že to takmer vôbec nepomáha, hrudky sa držia vlasov ako kliešte. Takto to opakujete niekoľkokrát, až to potom vzdáte, lebo vidíte, že to nemá žiadny význam. Mňa napadlo vyčesávať, takisto nepomohlo. Potom ma napadlo naniesť si na vlasy svoju masku na vlasy od Loreal, že sa to bude zmývať možno lepšie. Tak som si ju naniesla a začala som zmývať, zapla som si silný prúd vody a potom som šla pozrieť do zrkadla a zistila som, že to pomáha. Tak som to ešte dvakrát zopakovala a už tam nemám skoro nič. Konečný efekt? Ešte viac vysušené vlasy, únava, nervy v kýbli. NAOZAJ NEDOPORUČUJEM!!!

  • Banán musí byť pri príprave masky na vlasy zrelý a vymiešaný naozaj NA KAŠU (tak ako je to napísané v návode), aby sa ľahko vymyl a neťahali ste druhý deň z vlasov jeho zbytky. Rovnako to platí aj pri avokáde a pod. Ak nemáte trpezlivosť urobiť to vidličkou, skúste mixér. Vitamíny a minerály obsiahnuté v banáne vlasom dodajú lesk a dôkladne ich vyživia. Určite dajte tejto maske ešte šancu.

   Tip: Odoberte si trochu banánovo-olejovej kašičky, pridajte lyžičku tvarohu a máte úžasnú hydratačnú masku na pleť.

  • presne to sa stalo aj mne….

  • Škoda Lucka, že som si tvoj koment neprečítala skôr. Taká som teraz vytočená až hrúza. A banán som mala dobre popučený!!!! Nikdy v živote už!!

   • Ja si robím banánovú masku na vlasy dva krát do mesiaca a ešte sa mi nestalo aby som z vlasov musela vyčesávať kúsky banánu. Normálka si po maske opláchnem vlasy teplu vodou. Šak keď raz z banánu urobím HLADKÚ kašu tak sa opäť nezlúči do kúskov. Banán spätne nehrudkovatie ale je krásne krémový… Preto je taký obľúbený v smoothies.
    Že si neviete pripraviť masku alebo čakáte zázraky na počkanie a nemožné do troch dní na zničených vlasoch neznamená že maska je zlá.

 2. Dobrý den, maska z kokosového a olivoveho oleje se dává na suché vlasy? Díky

  • Dobrý deň. Táto maska je určená pre všetky typy vlasov, teda je vhodná aj pre suché vlasy.

   • Já myslím,jestli se aplikuje na mokré nebo suché vlasy:-)

    • Aha :) Áno, na suché vlasy. Nezabudnite, že vlasy musia byť nielen suché, ale aj bez rôznych stylingových prípravkov alebo kondicionéru.

 3. Tak uvidíme,co to udělá,mam to na suchých,ale né bez stylingu a kondicioneru..:-o

 4. Chcela by som poprosit o radu. Vcera vecer som si naniesla kokosovy olej na vlhke umyte vlasy, nechala posobit 30-40min, dokladne zmyla a dnes rano su mastne, splasnute, naolejovane :-). Co som urobila nespravne? Dakujem

  • Dobrý deň.
   Vlasy po akejkoľvek maske alebo zábale je treba dôkladne umyť. Len čistá voda na to väčšinou nestačí, ale treba použiť šampón. Ak použijete na zmytie zábalu alebo masky, ktorá obsahuje kokosvý olej, bio domáci šampón, nepridávajte doň opäť kokosový olej, ak použijete komerčný šampón, vyberajte šetrnejšie verzie bez množstva chemických prísad, inak ste zábal robili zbytočne.

 5. Dá sa docieliť s kokosovým olejom rast vlasov ? už tri roky čakám a narástli mi za rok 3cm :( strasne pomalý rast mám nedá sa to kokosovým olejom urýchliť?

  • Možná pozdě, ale třeba…kokosový olej je dobrý na ředění ricínového oleje, který opravdu pomáhá na růst vlasů, ale samotný se nedá z vlasů téměř vymýt, proto se ředí právě kokosovým olejem …

 6. skvelý článok ;) musím povedať, že kokosový olej je balzam na telo aj dušu…používam ho vyše roka na vlasy, do henny ale aj ako krém na tvár (čo by som asi nemala, lebo upcháva póry :D ) a je skvelýýý….určite vyskúšam aj nejakú tú Vašu masku ;)

 7. http://www.navlasy.sk/blog/ako-si-namiesat-hennu-cast/#.UuLnaBBjXIU

 8. musí se dat na mokre vlasy…kdyz se to da na suche, tak to akorat izoluje ten vlas od vlhkosti a efekt je opacnej

 9. …môžem sa spýtať , ako často je vhodné kúry robiť ?? Ďakujem.

  • Záleží na Vás, ako sa Vám bude chcieť a ako Vám čas dovolí. Optimálne je tak raz za týždeň.

 10. Dobrý deň, chcela by som sa spytať, keď dam kokosovy olej do farby chyti mi dobre farba?

  • Dobrý deň Soňa.
   Mala by. Záleží od kvality farby a stavu vašich vlasov. Dnes už bežne dostať aj jemné olejové farby na vlasy.

 11. Nikol Krepsová 13. mája 2015 o 13:29

  Baby, ak chcete, aby vám rýchlo rástli vlasy, lepšie povedané, aby vôbec rástli, nežehlite ich, nefénujte a nečešte vlasy za mokra…..používajte Capilan na podporu rastu vlasov a panenský kokosový olej, sú proste TOP.

 12. Chcem sa spýtať ako často sa dávajú tieto masky na vlasy. Raz za týždeň či ??

 13. mne začali vlasy vypadávať a niekde ich už mám dosť málinko, neviete náhodou či tento balzam pomáha aj na rast nových vlasov? dakujem :)

  • kupte si v lekarni vitamin.doplnok Biotin…mne vlasy vypadali po porode a mala som az ,,plesinku,,za mesiac po zacati uzivania mi vlasy zacali rast…

  • Ahoj Simonka , mne pomohol preparat z nazvom SILICA.bambusovy vytazok , do troch mesiacov som mala prve strnisko vlaskov v kutoch , hlavne jeden mi vypadal a vlasy padaju stale no iba zopar :) a este by som pridala zinok , velka podpora .

 14. Zatial som len par krat pouzila olej…no uvidime ked ho budem pouzivat castejsie.kazdy tyzden sa snazim spravit iny zabal.no bola som prekvapena ked som si ho dala prvy krat.zmyla som si vlasy a do vlhkych som dala olej…nechala som posobyt.a dala som ho viac ako bolo odporucane.ked som dala dolu uterak a ciapku tak som skoro vobec mastne vlasy nemala.asi to vlasky potrebovali.k tomu som vzdy mala problem vlasy rozcesat kedze ich mam jemne a suche.a po prvom pouziti som vlasy rozcesala bez kondicioneru.takze spokojnost a od dnes u mna kokosovy olej nebude chybat :-)