Panenský kokosový olej proti elektrizovaniu vlasov

suche vlasy elektrizovanie vlasov

Studené počasie je v podstate synonymom pre rozštiepené končeky, jemné a šialene elektrizujúce vlasy.  Nenechajte svoje vlasy stresovať zimou.  Mám jednoduché riešenie a osvedčený spôsob, aby boli vaše vlasy po celú zimu vo forme.

biela zima a sneh

  • Keď je vonku zima, nie je nič príjemnejšie než horúca sprcha. Problém je, že príliš horúca voda vymýva z vašich vlasov potrebné oleje, ktoré vlas chránia proti štiepeniu. Vlasy si umývajte vlažnou vodou a na záver ich opláchnite studenšou vodou, ktorá vaše vlasy uhladí.
  • Tak ako striedate oblečenie s práve aktuálnym ročných obdobím, je potrebné zmeniť aj kozmetické prípravky. Suché a chladné počasie si vyžaduje jemnejší šampón s prídavkom kvalitných olejov. Môžete si vyrobiť vlastný šampón z panenského kokosového oleja.
  • Mokré vlasy nešúchajte uterákom, ale vodu len jemne vytlačte do mikrovláknového uteráku. Na česanie použite drevený hrebeň s riedkymi zubami.
  • Nízke teploty a suchý vzduch v prekúrených priestoroch odoberá vlasom vlhkosť a elasticitu. Doprajte svojim vlasom ochranný štít a 3 krát do týždňa si urobte vlasovú masku z  kokosového oleja. Nezabudnite olejom dôkladne premasírovať aj pokožku hlavy, ktorá býva v zime častejšie podráždená a precitlivená a tvoria sa na nej lupiny. Kokosový olej perfektne zregeneruje oslabené vlasové folikuly.
  • Extra pomoc pre vaše vlasy, najmä ak chodíte v zime po vonku bez čapice: do vlhkých vlasov  cca na dĺžku od brady nadol si votrite malé množstvo panenského kokosového oleja a čo najčastejšie noste vlasy spletené alebo v drdole.
  • Nepríjemné elektrizovanie vlasov zmierni aj podstrihávanie končekov každých 6 – 8 týždňov.
  • V zime to nepreháňajte s fénovaním a žehlením vlasov. Opatrne aj so stylingovými prípravkami, ktoré vlasy zaťažujú a vysušujú.

Panenský bio kokosový olej na vlasy

  • Skúsili ste všetko a nefunguje to? Panenský kokosový olej môže byť pre vaše vlasy „požehnaním“, ale bude dôležité, aby ste experimentovali s množstvom a spôsobom, ako ho použijete.
  • Ak kokosový olej zanecháva vaše vlasy mastné, skúste ho dať menej alebo ho naneste na končeky vlasov ešte pred šampónovaním. Kokosový olej ochráni končeky vlasov pred agresívnymi čistiacimi zložkami v šampóne, ktoré vlasy neprimerane vysúšajú.

TIP: Ako prvú pomoc noste pri sebe pár obrúskov do sušičky (dnes už bežne kúpite v supermarkete). Vyberajte tie, ktoré sú určené na citlivú pokožku, sú bez pridanej vône a farbív. Obrúsky do sušičky obsahujú látky, ktoré zabraňujú, o. i. elektrizovaniu bielizne a super fungujú aj na rozlietané elektrizujúce vlasy. Ak budú chcieť vaše vlasy elektrizovať, prejdite ich po celej dĺžke pár krát týmto obrúskom.