Ako na rozštiepené končeky vlasov

ako na rozstiepene konceky vlasov

Ak trpíte na rozštiepené končeky vlasov, treba sa zamerať na prevenciu, pretože ak už sú končeky vlasov rozštiepené, nič nepomôže a musíte ich ostrihať. Čo pomáha, aby sa končeky vlasov neštiepili? Čítajte.

Čo zaberá proti štiepiacim sa končekom vlasov

Vaše vlasy musia každý deň zápasiť so znečistením, slnkom, prachom, vetrom a zimou. Nehovoriac o neustálom česaní, zopínaní, tupírovaní, nátačkách, žehličkách, fénoch, géloch, lakoch na vlasy a ďalších kozmetických výrobkoch vrátane agresívnych farieb na vlasy. To je dôvod, prečo má väčšina žien zničené vlasy a hlavne rozštiepené suché končeky. Preto je nutné najmä konce vlasov dôkladne vyživiť, aby boli odolné pri namáhaní.  Na to sú najlepšie olejové zmesi.

olej na vlasy

1. Teplý kokosový olej a rozmarín

V miske rozpustite 1 lyžicu panenského kokosového oleja. Pridajte 6 kvapiek esenciálneho oleja rozmarínu.  Aplikujte 2x týždenne na končeky vlasov a nechajte pôsobiť 20 minút.

rozmarin ucinky

2. Kokosový olej a jogurt

Zmiešajte 2 lyžice plnotučného bio jogurtu s polievkovou lyžicou panenského kokosového oleja. Naneste 2 x týždenne na vlasy a nechajte pôsobiť  20 minút, potom opláchnite.

3. Panenský kokosový olej, žĺtok a med

Zmiešajte 1 lyžicu panenského kokosového oleja s 1 žĺtkom a s malou lyžičkou medu. Naneste 2 x týždenne na končeky vlasov a nechajte pôsobiť 2 hodiny, potom opláchnite.

med ucinky na vlasy

4. Oplachovacia kúra proti štiepiacim sa končekom vlasov

Vriacou vodou zalejte 1 lyžicu sušenej žihľavy, 1 lyžica sušenej šalvie a 1 lyžice sušeného rozmarínu. Nechajte 10 minút lúhovať a sceďte. Keď bylinkový odvar vychladne, pridajte 2 lyžice jablčného octu. Aplikujte na vlasy po bežnom umytí. Prelejete do vlasov a nechajte pôsobiť aspoň minútu, potom opláchnite vodou.

jablcny ocot uciny a pouzitie

Zásadou je, že vlasy by pred nanesením liečivých olejových zmesí proti štiepiacim sa končekom mali byť umyté od stylingových prípravkov. Stačí, ak si končeky vlasov dôkladne opláchnete teplu vodou a prebytočnú vodu vytalčíte do uteráka. Olejové zmesi na rozštiepené končeky  je vhodné nanášať na jemne vlhké vlasy. Vyskúšať môžete všetky, alebo si vyberte tú, ktorá sa vám najviac pozdáva. Ja pravidelne používam zmes kokosového oleja s rozmarínom a oplachovanie jablčným ocotom.