Peeling na pery á la Lush Bubblegum

peeling na pery

Moja sestra „frčí“ na Lush kozmetike. Nedávno sa mi chválila svojim novým úlovkom – peelingom na pery Lush Bubblegum Lip Scrub (musím uznať, že funguje výborne). Prečítala som si zloženie a bola som prekvapená: práškový cukor, jojobový olej, aróma a farbivá. Takže sestra si za 7 € kúpila 25 g cukru a trochu jojobového oleja. Rozhodla som sa urobiť si vlastnú verziu za zlomok ceny. Aj vy chcete nádherné hebké pery za pár drobných?

urobte si peeling na pery á la lush bubblegum

Peeling na pery á la Lush Bubblegum

Ingrediencie:

 • panenský kokosový olej
 • práškový cukor (nemala som práškový, tak som v mažiari rozdrvila kryštálový)
 • Kool-Aid šumienky (ja som použila moju obľúbenú príchuť Watermelon a Strawberry)

Postup: Cukor a Kool-Aid šumienku som dala do mažiara a pridala pár kvapiek vody, aby šumienka pustila viac farby. Zmiešala som príchuť Watermelon a Strawberry. Cukor a šumienky som rozdrvila na jemný prášok, pridala dve lyžičky panenského kokosového oleja.

 vyrobte si peeling na pery z kokosového oleja, cukru a koo-aid

Dôkladne premiešala. Ak sa mi zdala konzistencia málo zrnitá pridávala som viac rozdrveného cukru až do vtedy, pokiaľ som s konzistenciou nebola spokojná. Hotový peeling som preložila do pripravenej nádobky. Hotovo.

TIP: Množstvo príchutí a farieb šumienok Kool-Aid priam ponúka k experimentovaniu. Ja určite  skúsim ešte pomarančovú (Orange) a višňovú (Black Cherry). Pokiaľ nemáte k dispozícii šumienky Kool-Aid môžete si peeling na pery urobiť bez príchute – len panenský kokosový olej a cukor. Ak pridáte pár kvapiek kvalitného vanilkového extraktu, výsledok bude super.

vyrobte si peeling na pery ala bubblegum lush lip scrub

Milujem svoj nový peeling na pery. Necháva moje pery krásne hebké. Úžasne vonia a pery jemne farbí na ružovo. Perfektne chutí, po použití ho môžem jednoducho obliznúť. A naj super vec je, že som si ho jednoducho vyrobila sama za pár centov smile

Skúste si vyrobiť aj úžasný balzam/lesk na pery.

 1. Dokonalé :)

 2. vyzera to uzasne moc dik za navod inspirovala si ma :)

 3. Nemôžem uveriť že je to tak jednoduché oo

 4. Funguje to aj s inou sumienkou, prosim?

 5. Nemáte niekto na predaj pár tých šumienok :) ? Bola by som vám veľmi vďačná ,keby ste mi 1-2 posunuli :) Lebo cez ebay s poštovým je to drahšie a veľké balenie je pre mňa zbytočné.

 6. Nedala by sa použiť aj sóda bikarbóna ?

 7. Ahojte kde sa dajú zohnať tie sumienky?

 8. Môžem použiť aj olivový olej?