Ako a čím si urobiť peeling

najlepsi peeling na plet peeling na tvar diy

Každé ročné obdobie prináša skvelú príležitosť preskúmať potreby vašej pleti a urobiť potrebné úpravy. Exfoliácia je v našej starostlivosti o pleť zásadná. Existuje toľko mylných predstáv o tom, ako a prečo si robiť peeling, že je ťažké sa v to správne zorientovať. Tu je pár tipov a trikov, ako a čím si robiť peeling a super jednoduchý návod na domáci bio peeling s vôňou jesene.

Prečo si robiť peeling?

Odumretá koža, kožný maz, nečistoty sa vyskytujú na ľudskej koži celkom bežne a telo si s tým vie prirodzene poradiť. V skutočnosti, ako starneme, má naša pokožka pomalšiu a pomalšiu samo-exfoliáciu, čoho následkom sú upchané póry, hrubá a šupinatá pokožka. Preto je vhodné našej pokožke s exfoliáciou jemne pomôcť.

Čím si robiť peeling?

Existujú dva typy spôsobov peelingu – chemický a mechanický. Chemický peeling využíva produkty obsahujúce hydroxykyseliny, ako je kyselina glykolová alebo kyselina mliečna, ktoré pomáhajú prelomiť väzby držiace odumreté kožné bunky pohromade. Mechanický peeling prestavuje odstraňovanie odumretej kože mechanickým spôsobom pomocou abrazív. Oba spôsoby majú svoje opodstatnenie a slúžia na rôzne účely.

Ako si robiť peeling?

Akýkoľvek peeling treba začať s vyčistenou tvárou bez makeupu.

Mechanický peelig

Tvár aj ruky by ste mali mať mierne vlhké. Používajte malíček a prstenník a krúživými pohybmi nanášajte peeling na tvár. Vyhnite sa citlivej oblasti očí. Ak používate peeling, ktorý je určený na celé telo alebo obsahuje soľ, nepožívajte ho na citlivú pokožku tváre. Ak sú čiastočky v peelingu príliš hrubé alebo drsné, môžu na koži zanechať drobné škrabance a prasknuté krvné cievky. Pri peelingu nepotrebujete vyvíjať žiadny silný tlak, jemné pohyby sú úplne dostačujúce. Po dokončení peelingu si tvár umyte príjemne teplou vodou a naneste tenkú vrstvičku hydratačného kokosového oleja.

Chemický peeling

Chemický peeling je potrebné starostlivo aplikovať na základe pokynov výrobcu. Uistite sa, že ste si urobili test na malej ploche buď na vnútornej strane lakťa alebo za uchom.  V prípade, že výrobca odporúča dobu pôsobenia len 5 až 10 minút, nepredpokladajte, že ak si ho necháte 10-20 minút, že bude fungovať lepšie. Postupujte podľa pokynov na balení. Niektoré chemické peelingy majú byť aplikované na pokožke niekoľko minút a zmyť, iné sú navrhnuté ako nočné sérum, takže čítajte etikety!

Poďte si urobiť vlastný voňavý bio peeling. Na jesenné obdobie ako stvorený. Tu je jednoduchý návod:

korenie zazvor dumbier korenie skorica

Voňavý bio peeling na tvár

Ingrediencie:

  • 1 šálka hnedého cukru (čím jemnejší, tým lepšie)
  • 1/2 šálky kokosového oleja pre suchú a normálnu pleť, alebo 1/2 šálky jojobového oleja pre mastnú pleť
  • 1/2 lyžičky korenia na tekvicový koláč (u nás ťažko dostať, ale namiešate si ho takto: 2 lyžičky mletej škorice, 1/2 lyžičky mletého klinčeka, 1/2 lyžičky mletého muškátového orieška, 1/2 lyžičky mletého zázvoru, 1/2 lyžičky mletého nového korenia)
  • 1/2 lyžičky vitamínu E (kúpite tu)

tekuty olej vitamin e kokosovy olej

Postup: Všetky prísady dajte do misky a dobre premiešajte. Aplikujte na čistú pleť pomocou vlhkých prstov krúživými pohybmi. Jemne prejdite okolo tváre a krku, vyhnite sa oblasti okolo očí. Po dokončení tvár opláchnite príjemne teplou vodou. Pamätajte, že čím jemnejší je tlak, tým lepšie! Ak je to nutné, naneste jemnú vrstvu panenského kokosového oleja.

Páči sa Vám naša stránka? Tak naše články zdieľajte a odporúčajte ich svojim priateľom. Vďaka za podporu smile