5 spôsobov využitia kokosového oleja počas tehotenstva

5 sposobov vyuzitia kokosoveho oleja pocas tehotenstva

ožno aj vám sa stal jeden z najväčších zázrakov života a ste teraz tehotná. Iste ste si prečítali množstvo informácií a rád, aké telesné zmeny vás čakajú a ako si s nimi poradiť. Prečítajte si top 5 spôsobov využitia kokosového oleja počas tehotenstva.

5 spôsobov využitia kokosového oleja počas tehotenstva

Aj keď každá žena je iná, je vhodné začať sa preventívne starať o svoje telo už niekoľko týždňov predtým, ako si začnete všímať, že tehotenstvo negatívne ovplyvňuje vašu kožu, prsia, brucho a ešte oveľa viac.

 

Ako zmierniť akné počas tehotenstva

Množstvo žien bojuje počas tehotenstva s akné, čo je spôsobené hormonálnymi výkyvmi, ktoré riadia vylučovanie kožného mazu. Natieraním jemnučkej vrstvy kokosového oleja dvakrát denne, ráno a večer, vám pomôže znížiť zápal a začervenanie na tvári. Kokosový olej má antibakteriálne a protiplesňové účinky, ktoré prirodzene zmierňujú akné. Jednoducho si umyte tvár a vyčistite vaším obľúbeným čistiacim prípravkom a natrite panenský kokosový olej priamo na celú tvár alebo lokálne iba na miesta s akné. Prebytočný kokosový olej, ktorý sa do 5 minút nevsiakne, otrite jednovrstvovou papierovou servítkou tak, že ju len jemne pritlačíte na pokožku. Kokosový olej je tiež perfektný na odličovanie makeupu.

Ako ošetriť suché bradavky počas tehotenstva

V tehotenstve sa stáva, že bradavky sa vysušujú až do takej miery, že sa začnú šúpať a praskať. Rovnaký problém nastáva aj neskôr pri dojčení. Aplikácia kokosového oleja na popraskané a boľavé bradavky je vynikajúcim pomocníkom. Lieči, neštípe a je zdraviu neškodný pre dieťatko, ak dojčíte. Kokosový olej je perfektný pomocník aj pri zápale prsníka.

Prevencia strií počas tehotenstva

Verte mi, že ak v tehotenstve zanedbáte prevenciu proti striám, budete ľutovať. Múdre ženy, ktoré si chcú zachovať peknú pokožku, ju pravidelne hydratujú a masírujú kokosovým olejom. Denne, najlepšie po sprche, kedy sú póry otvorené, si natierajte kokosový olej na brucho, prsia, zadok, vnútornú a vonkajšiu stranu stehien a dolnú časť chrbta. Zamerajte sa na všetky oblasti tela, ktoré sa vám najviac menia a rastú. Panenská kokosový olej môžete použiť toľkokrát, koľkokrát je to žiaduce.
HEALTH LINK BIO Kokosový olej extra panenský 400ml

Zdravé zuby a ďasná počas tehotenstva

U tehotných žien sa často vyskytujú problémy s citlivými a krvácajúcimi ďasnami, čo býva spôsobené hormonálnymi zmenami. Rovnako častá je aj zvýšená kazovosť zubov. Pre pomoc je vhodné sa obrátiť na starý overený oil pulling, ktorý prirodzene zlepšuje zdravie ústnej dutiny. Stačí si dať ráno lyžicu kokosového oleja do úst a premieľať v ústach okolo 15-20 minút, a potom vypľuť.

Starostlivosť o vlasy počas tehotenstva

V tehotenstve dostanú vlasy zabrať rovnako ako pokožka tela. Stráca ich lesk, hebkosť a nezriedka začnú riadne vypadávať. Vhodná hydratácia a výživa je kľúčom k zvládnutiu aj tohto úskalia tehotenstva. Vhodné sú masky a zábaly s koksovým olejom a pri extrémne vysušených vlasoch použite maličké množstvo kokosového oleja ako kondicionér do dĺžok vlasov.

Tip: Pohár kokosového oleja majte po ruke v kúpeľni a spálni, aby ste si udržali pravidelnú rutinu starostlivosti o seba v tehotenstve.

Páči sa Vám naša stránka? Tak naše články zdieľajte a odporúčajte ich svojim priateľom. Vďaka za podporu smile