Prevencia strií počas tehotenstva

Prevencia strií počas tehotenstva

Jednou z nepríjemných starostí počas tehotenstva je veľká pravdepodobnosť výskytu strií. Iste, je to len malá daň za dieťa v náručí, ale ak je možnosť vyhnúť sa striám, prečo to neskúsiť. Prečítajte si, aká je účinná prevencia strií na brušku, bokoch a stehnách počas tehotenstva.

Prevencia strií počas tehotenstva

Strie sa robia, keď telo rastie rýchlejšie, než sa dokáže pokožka takémuto rastu prispôsobiť, čo má za následok trhanie elastických vlákien pod povrchom kože. Či a v akom množstve sa strie urobia sa samozrejme líši u každej ženy hlavne od množstva a rýchlosti naberania kilogramov v priebehu tehotenstva.

Tip: Snažte som sa udržať svoj váhový prírastok v stabilnom tempe. Vhodné cvičenie  aspoň 3x týždenne vám pomôže udržať váhu pod kontrolou. Zároveň sa udržíte v kondícii.

Mnoho žien počas tehotenstva tiež trpí suchou a svrbiacou pokožkou. Na boj proti akémukoľvek svrbeniu a suchosti sa mi osvedčil panenský kokosový olej . Aplikovala som si ho na brucho, prsia a zadok 2 až 3 krát denne. Kokosový olej viditeľne pomáha udržiavať v pokožke vlhkosť a poskytuje významnú úľavu od svrbenia.

zdrave tuky kokosovy olej

Tip: Moja najlepšia rada je kombinovať vhodný pitný režim a natieranie panenským kokosovým olejom . Pite obyčajnú čistú vodu a natierajte sa ráno a potom hneď po večernej sprche kvalitným kokosovým olejom. Jednoducho naberte požadované množstvo kokosového oleja na končeky prstov z pohára a votrite votrite krúživými pohybmi do požadovanej oblasti – je to tak rýchle, účinné a voňavé.

Pre viac spôsobov, ako používať kokosový olej počas tehotenstva, nezabudnite sa pozrieť na moje tipy 5 spôsobov využitia kokosového oleja počas tehotenstva.