Remineralizačná zubná pasta

remineralizacna zuba pasta navod na domacu vyrobu zubnej pasty

Hneď ako vyskúšate prirodzenú, jemnú domácu remineralizačnú zubnú pastu, len ťažko sa budete vracať ku komerčným drsným zubným pastám. A ako pekný bonus, vaše pery sú vždy mäkké z kokosového oleja.Tu je návod, ako sa dá jednoducho vyrobiť remineralizačná zubná pasta, vhodná aj pre vegánov.

Ak niekomu poviem, že si robím vlastnú zubnú pastu, ľudia pozerajú s údivom, ako keď príde reč na kozmetiku všeobecne a prezradím, že si robím vlastný dezodorant aj šampón na vlasy. Niektorí radšej nenápadne skontrolujú, či nosím topánky bigsmile

Nepáčia sa mi fluoridy a laurylsulfát sodný (SLS), zložky nájdené vo väčšine zubných pást. Myslím si, že nie sú bezpečné. Najlepšie si zuby vyčistím jemnou zubnou kefkou a slanou vodou. Raz za čas požívam na čistenie zubov aktívne uhlie. 

TIP: Vyskúšajte si umyť zuby iba jemnou zubnou kefkou a čistou vodou. Bez množstva peny a mentolovej príchute, ktoré dodávajú falošný pocit dokonalého vyčistenia zubov. Dobre vyčistené zuby a ústna dutina pomocou škrabky na jazyk, zostáva úplne bez zápachu. (Ak nepoužívate škrabku na jazyk, odporúčam s tým ihneď začať. Zoženiete ju v každej drogérii.) Tak sa presvedčíte, či si viete poriadne čistiť ústnu dutinu.

Ak mám pocit, že zuby potrebujú extra dávku starostlivosti a posilnenia, pridávam do mojej čistiacej rutiny remineralizačnú zubnú pastu, ktorú si sama robím.

Remineralizačná zubná pasta

Táto zubná pasta je podobná mojej prvej verzii zubnej pasty, ale teraz pridám koloidné minerály. Kolidné minerály sú vynikajúce nielen pre zuby, ale pre celý organizmus. Výborne sa vstrebávajú cez sliznicu a do zubov. Ale, musím upozorniť, že chutia hrozne.

remineralizacna zubna pasta koloidne mineraly kokosovy olej

Ingrediencie:

  • 1 lyžica panenského kokosového oleja
  • 1 lyžica jedlej sódy (Sódy sa nemusíte obávať. Jedlá sóda je v skutočnosti mimoriadne jemná. Má mimoriadne nízku abrazivitu – RDA 7, v porovnaní so zložkami v takmer všetkých zubných pastách kúpených v obchode.)
  • 10 kvapiek koloidných minerálov

TIP: Môžete pridať štipku xylitou, aby ste zmiernili nepríjemnú chuť koloidných mierálov.

Postup: Všetky ingredienci zmiešajte spolu. Uchovávajte v sklenenej nádobe s uzáverom.

Použitie: Pred samotným čistením zubov si poriadne vypláchnite ústa čistou vodou, alebo čistou vodou s pridaním kvalitnej soli. Vyčistite si jazyk škrabkou na jazyk (ak ešte nemáte škrabku na jazyk, dá sa použiť kávová lyžička) a opäť pár kárt vypláchnite ústa. Čistú zubnú kefku vnorte do nádobky s remineralizačnou zubnou pastou a jemne ale dôkladne si vyčistite zuby. Vypľujte. Nevyplachujte ústa, aby remineralizačná zubná pasta mohla pôsobiť.

ako si remineralizovat zuby

Prečo pridať minerály? Vďaka strave, ktorá obsahuje príliš veľa cukru, nedostatok minerálov (vápnika, horčíka a fosforu), má 99 % ľudí problém so zubným kazom. Pridanie minerálov do zubnej pasty („remineralizácia“) môže pomôcť zvrátiť kazy a podporovať zdravé zuby a ďasná.