Oplach na vlasy

hydratacny sprej na vlasy

Poznáte to: ženy s rovnými vlasmi chcú kadere, kučeravé dievčatá chcú mať zasa rovné vlasy. Blondínky chcú byť brunetky a brunetky by chceli byť ryšavé… Ale jedna vec, na ktorej sa všetky ženy zhodnú je, že vlasy majú byť zdravé, pevné a lesklé. Ak aj vy chcete, aby boli vaše vlasy lesklé a nádherné, vyskúšajte domáci oplach na vlasy z piva a rozmarínu.

Oplach na vlasy z piva pre jemné vlasy

Ingrediencie:

    • fľaška alebo plechovka kvalitného piva
    • 5 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja

Postup: Otvorte pivo a pridajte rozmarínový olej. Pivo nechajte otvorené cez noc alebo dlhšie, aby vyprchal pivný zápach. Po umytí vlasov šampónom, opláchnite vlasy s pivom. (Odporúčam oplachovať vlasy v predklone, než sa polievať studeným pivom po chrbte.) Premasírujte si pokožku hlavy. Oplach nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom vlasy opláchnite čistou vodou ako obvykle.

Prečo je pivo dobré pre vlasy?

Oplachovanie vlasov pivom nie je žiadna novinka a určite ste už o ňom počuli. Kvasinky a chmeľ v kvalitnom pive stimulujú a vyživujú vlasy aj vlasovú pokožku. Výsledkom sú lesklejšie a objemnejšie vlasy.

pivo na vlasy

Prečo je rozmarín dobrý pre vlasy?

Rozmarínový olej stimuluje rast vlasov, znižuje ich vypadávanie a spomaľuje šedivenie vlasov. Masírovanie vlasovej pokožky s rozmarínovým olejom lieči tiež lupiny a suchú pokožku hlavy.

rosemary-rozmarin