Olejček na nechty

ako si vyrobit olejcek na nechty

Kvalitne urobená manikúra predstavuje nielen upravené nechty, ale aj kožičku okolo nich. Nechtovej kožičke prospievajú najmä kvalitné oleje, ktoré ju vyživujú a tak napomáhajú zdravému rastu nechtov. Olejček na nechty a nechtovú kožičku nemusíte kupovať, ale môžete si ho vyrobiť jednoducho doma podľa tohto jednoduchého receptu.

Olejček na nechty

Ingrediencie:

  • 10 ml 100 % mandľového oleja
  • 2 kvapky myrhového esenciálneho oleja (pomáha liečiť suchú, tvrdú a popraskanú kožu)
  • 2 kvapky ružového esenciálneho oleja (hlboko ošetruje, vyživuje a hydratuje)
  • 1 kvapka pomarančového esenciálneho oleja (zvýrazní vôňu)

Postup: 
Zmerajte množstvo základného mandľového oleja a nalejte ho priamo do fľaštičky. Pridajte esenciálne oleje. Nádobku zatvorte a vždy pred použitím pretrepte, aby sa esenciálne oleje rovnomerne rozptýlili. Domáci bio olejček na nechty a nechtovú kožičku nanášajte pravidelne, najlepšie každý večer pred spánkom. Môžete si napísať na fľaštičku pekný štítok, aby ste nezabudli, čo to obsahuje.

francuzska manikura prirodne nechty

TIPY, ako sa starať o nechtovú kožičku

1. Nechtovú kožičku nikdy nestrihajte. Nechtová kožička nie je pri nechte len tak, ale chráni nechtové lôžko pred infekciami. Jej odstrihnutím umožníte prístup baktériám a podráždeniu.

2. Nechtovú kožičku pravidelne hydratuje olejčekmi. Na vysušenej nechtovej kožičke vznikajú nepekné zádery, ktoré sú bolestivé a zle sa hoja.

3. Po umývaní rúk  si ich vždy dôkladne nakrémujte hydratačným krémom na ruky a nechty. Pri umývaní riadu a manipulácii s čistiacimi prostriedkami vždy používajte ochranné rukavice.

4. Vyhýbajte sa „drastickým“ manikérkam. Nenechajte si strihať a bolestivo zatláčať nechtovú kožičku. Nechtovú kožičku treba najskôr zmäkčiť a potom jemne zatlačiť pomarančovým drievkom.

5. Nepoužívajte agresívny odlakovač na báze acetónu.

6. Neobhrýzajte si nechty, nechtovú kožičku a vôbec si nedávajte prsty do úst.