Olejček proti záderom

ako si vypestovat pekne nechty bez zaderov

Nepríjemné zádery sa objavujú v okolí nechtov, pretože tam má koža malú ochrannú vrstvu tuku a ľahko sa vysušuje. Zádery sa najčastejšie objavujú u ľudí, ktorí si neustále máčajú ruky vo vode, alebo u tých, ktorí si obhrýzajú nechty. Vznik záderov ovplyvňuje aj nedostatok vitamínov skupiny B. Ak aj vás trápia ranky v okolí nechtov, skúste domáci olejček proti záderom.

Ako liečiť zádery?

Urobte si 10 minútový kúpeľ na ruky v teplej vode a 1 lyžici olivového oleja a 1 lyžici kokosového oleja . Zmäkčíte nadnechtie a kožu okolo nechtov.

Vyčistite si nechty kefkou a mydlom na báze glycerínu (glycerolu). Zamerajte sa na nadnechtia, konce nechtov a ich spodnú stranu, aby ste odstránili odumreté bunky a nečistoty.

Ruky osušte a odstávajúcu kožičku zo záderu odstrihnite najlepšie sterilnými nožničkami.

Ak je záder veľmi bolestivý, naneste naň liečivý olejček (návod na prípravu nižšie) a prelepte, najlepšie na noc. Ráno leukoplast odstráňte, aby ranka mohla dýchať a dobre sa hojila.

Kožičku okolo nechtov pravidelne hydratuje a vyživujte olejčekmi.

zdrave nechty olejcek na nechty

Olejček proti záderom nechtovej kožičky

Ingrediencie:

  • 4 lyžice argánového oleja
  • 10 kvapiek myrhového esenciálneho oleja
  • 2 kvapky esenciálneho oleja z citrónovej trávy

ako liecit zadery

Postup:

Esenciálne oleje primiešajte do 4 lyžíc čistého argánového oleja. Prelejte do fľaštičky, z ktorej budete olejček proti záderom používať. Nanášajte pravidelne aspoň raz denne.

Olejček proti záderom je vynikajúci prírodný prostriedok, ktorý vám poskytne potrebný základ pre pestovanie krásnych prírodných nechtov.

pekne prirodne nechty