Jednoduché triky pre suché oči

Syndróm suchého oka je termín používaný pre popis suchých očí spôsobených nekvalitnými slzami alebo nedostatkom ich tvorby. Za vysychanie očí môže mnoho faktorov: obrazovky, umelé osvetlenie, klimatizácia, vietor, znečistené ovzdušie. Pod tieto problémy sa podpisuje i starnutie, hormonálne zmeny, užívanie liekov ako i niektoré choroby. Väčšina ľudí preto siaha po zvlhčovacích roztokoch a umelých slzách. Máme pre vás lepší tip. Skúste levanduľový esenciálny olej, ktorý je ideálny pre suché oči!

Ako použiť levanduľový esenciálny olej pre suché oči

Pridajte 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja priamo do nádobky vašej riasenky a premiešajte. Je to šikovný spôsob, ako dostať trochu levanduľovej silice do blízkosti slzných kanálikov. Ale to nie je jediná cesta.

levandulovy olej riasenka pre suche oci

Ak nepožívate riasenku, dajte si jednu kvapku levanduľového esenciálneho oleja na koreň nosa. Tento jednoduchý trik funguje a veľmi rýchlo vás zbaví pocitu suchých očí. Levanduľový olejček môžete naniesť znovu kedykoľvek behom dňa.

TIP: 5 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja zmiešajte s jednou šálkou vlažnej vody. S jemnou žinkou alebo froté uteráčikom namočenom v roztoku ráno a večer opatrne umyte zatvorené oči. Ak máte očný make-up, najskôr sa odmaľujte.

Upozornenie: Nikdy si nedávajte levanduľový olej do očí!  Bude to naozaj veľmi páliť! Vždy použite esenciálny olej v bio kvalite určený aj na vnútorné použite, nie syntetické oleje do aromalampy! Pri manipulácii s čímkoľvek v blízkosti očí vždy dbajte na prísnu hygienu.

Ďalšie skvelé tipy pre úľavu od suchých očí

Hygiena: Ľudia, ktorí trpia syndrómom suchého oka majú tendenciu neustále si trieť oči. Prach a mikróby na rukách môžu spôsobiť zápal. Vyhnite sa treniu oka.

Uhorka: Pokiaľ ide o zaistenie chladivej úľavy pre suché oči, uhorka je tou najlepšou voľbou. Plátok čerstvej vychladenej uhorky položte na zatvorené očné viečka. Chladená uhorka automaticky uľavuje od pocitu suchých očí.

Ľanový olej: Kvalitný panenský ľanový olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, a je užitočný pri liečbe suchých očí.  Jedzte ho priamo, alebo s ovocím a nápojmi.

Ricínový olej: Ricínový olej je známy tým, že pomáha rastu mihalníc, udržuje ich pevné a hydratované. Tým, že viaže vodu je výborným prostriedkom proti syndrómu suchého oka, hlavne v prípadoch poruchy Meibomových žliaz. Pred spaní si potrite očné viečka kvapkou za studena lisovaného ricínového oleja. Dbajte, aby ste mali čisté prsty. Ráno nebudete mať suché oči a vaše mihalnice budú nádherné.

Studené mlieko alebo ružová voda: Namočte vatový tampón alebo kúsok vaty buď do ružovej vody (5 kvapiek esenciálneho oleja z ruže a hrnček destilovanej vody) alebo studeného mlieka a aplikujte na zatvorené oči. Nechajte pôsobiť 10 minút. Obklad pomáha znižovať napätie suchých očí.

Zvlhčovače a čističky vzduchu: Pre úľavu od suchých očí je dobré udržiavať primerané vlhké a čisté prostredie. Tu pomôžu zvlhčovače a čističky vzduchu.

Správna výživa: Suché oči sú nepriamo spôsobené v dôsledku nedostatku esenciálnych mastných kyselín v strave.  Tieto esenciálne mastné kyseliny sa skladajú z omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré pomáhajú odvrátiť syndróm suchých očí. Oleje, ako napríklad rybí tuk obsahuje výnimočný výživný potenciál. Omega-3 a Omega-6 sa hojne nachádzajú v sušenom ovocí a obilninách, vrátane vlašských orechov, sezamu, hroznových jadier a mandlí. Dobrá výživa môže pomôcť riešiť mnoho zdravotných problémov vrátane syndrómu suchého oka.