Osviežujúci toner na tvár

uhorkovy toner na tvar

Tento perfektný prírodný toner je určený na osvieženie a revitalizovanie pokožky. Je to ľahké a nemusíte vylúpiť banku. Uhorky a citróny sú fajn nielen preto, že sú  plné antioxidantov, ale sú aj výborným zdrojom vitamínu C. Ich kombinácia je skvelá obrana proti akné a rozšíreným pórom, čo je len ďalší dôvod, preto tento toner vyskúšať. Ako bonus – návod na výrobu chladivých obkladov na unavené a opuchnuté oči.

Osviežujúci uhorkovo-citrónový toner na tvár

diy osviežujúci uhorkovo-citrónový toner na tvár

Ingrediencie:

  • polovica uhorky (vyberajte bio, najlepšie z vlastnej záhrady)
  • polovica citrónu
  • 1 dcl destilovanej vody
  • 1 lyžička rastlinného glycerínu (voliteľné)
  • kvapka tea tree esenciálneho oleja (voliteľné)

Postup:

1. Uhorku a citrón ošúpte (ak máte oboje bio nestriekané, nemusíte) a dajte do mixéru alebo odšťavovača.

2. Tekutinu preceďte cez jemné sitko alebo handričku.

3. Pridajte vodu, glycerín a kvapku tea tree oleja.

hydratačný toner na tvár z uhorky a citrónu

4. Prelejte do nádobky. Môžete použiť napríklad starý dávkovač na mydlo. Jeho pumpička umožní jednoduché dávkovanie na vatový tampón. Pamätajte, že toner je vyrobený z čerstvých surovín, preto ho skladujete v chladničke, kde vydrží max. týždeň.

TIP: Pre citlivú pokožku vynechajte citrón a pridajte lyžičku medu.

osviežujúci uhorkový toner

Uhorkovo-citrónový toner je ideálny na letné mesiace. Uhorka aj citrón majú chladivý účinok na kožu a dodajú tvári pocit osvieženia. Rada používam toner ráno po umytí tváre, a večer, než idem spať. Upozorňujem, že toner má vysoký obsah vitamínu C, takže vaša pokožka môže byť citlivejšia na slnečné žiarenie. Uistite sa, že máte na tvári primeranú ochranu proti slnečnému žiareniu. Panenský kokosový olej má prirodzený ochranný faktor 4.

Chladivé uhorkové obklady na unavené oči

uhorkový obklad na unavené oči

Ingrediencie: 

  • uhorka
  • kozmetické tampóny

Postup: Uhorku odšťavte alebo nastrúhajte. Do uhorkovej šťavy namočte vatové tampóny, jemne vytlačte prebytočnú šťavu a dajte do mrazničky. Skladujte v mrazničke. Pred použitím na pár minút vytiahnite z mrazničky. Prikladajte na odlíčené očné viečka a relaxujte.