Domáci očný krém s vitamínom E

ocny krem

U žien sa začnú prejavovať príznaky starnutia už v 25 rokoch, ktoré sú najviac viditeľné v oblasti jemnej kože okolo očí. Neverím na žiadne zázračné kozmetické prípravky a séra na vygumovanie vrások a jemných liniek, preto som sa rozhodla ísť prirodzenou cestou a robiť niečo, čo vznik vrások a degradáciu kože v okolí očí čo najviac oddiali – vyrobila som si a používam môj domáci očný krém.

Prečo je najviac vrások vidieť v okolí očí?

Vrásky vznikajú nie len vekom, ale vďačíme za ne aj mimike. Najviditeľnejšie sú okolo očí vďaka citlivej pokožke, ktorá je v týchto miestach najtenšia. Ďalšou z príčin je aj pôsobenie UV žiarenia, zlý životný štýl, (stres, nedostatok spánku), ale aj častý smiech. Pleť v dôsledku všetkých týchto faktorov stráca vlhkosť a pružnosť a vytvoria sa na nej vrásky. Očný krém jej dodá potrebnú vlhkosť aj účinné látky na obnovu a regeneráciu.

bio ocny krem s vitaminom e proti vraskam

Domáci očný krém s vitamínom E

Ingrediencie:

 • panenský kokosový olej
 • vitamín E (kúpite tu)
 • sklenená nádobka na skladovanie

ocny krem proti vraskam

Postup:

Zmiešajte panenský kokosový olej s tekutým vitamínom E (ak nemáte tekutý, vytlačte 5 toboliek vit. E z lekárne) v pomere 5:1. Skladujte v sklenenej dobre uzatvárateľnej nádobke. Používajte podľa potreby, vždy na čistú pleť. Koža pod očami je veľmi tenká a citlivá, preto je dôležité pri aplikácii krému vyhnúť sa ťahaniu, treniu alebo štipkaniu. Dávajte pozor, aby sa vám krém nedostal do očí. Rovnako to nepreháňajte s jeho množstvom. Stačí striedmo. Ja ho používam ráno a večer pravidelne, a niekedy aj behom dňa, ak mám pocit napnutej a vysušenej pokožky v okolí očí.

TIP: Skladovanie v chladničke pridá krému chladivý a osviežujúci efekt.

najlepsi ocny krem

 1. Ahoj, často a rada sa vždy vraciam k tejto stránke:)
  Myslíš, že tento je vhodný?
  http://www.paleolit.sk/produkt/nature-vitality-prirodny-vitamin-e-tokoferol-komplex-s-rastlinnou-omega-3-2/

  Ďakujem

  • Ahoj Dominika.
   Nemám ho vyskúšaný, ale myslím, že by mohol byť. Mne sa osvedčil od Sundown Naturals, ktorý má až 70,000IU vit. E, ale keď som ho nemala, používala som Zentiva vit. E 400 v gélových kapsliach. Len som ju prepichla a vytlačila.

   Super, že si tu :)

 2. Ďakujem moc pekne.
  Ten čo som uviedla, aj tak mi tam nesedí ten ľanový olej, keďže je moc náchylný na oxidovanie a neviem ako je ten daný produkt skladovaný a pod. Možno je to len mojou zlou skúsenosťou, keď sa mi podarilo kúpiť panenský ľanový olej, ktorý bol pokazený. Veľa zdaru

 3. Ahoj, chcela by som sa ta opytat, ze odkial si kupujes/objednavas ten vitamin E olej. Tu ho dajak neviem najst, max. v kapsulach. Dakujem, mimochodom mas super stranku!!! :)

  • Ahoj Simona. Vitamín E kupujem na iherb. Link je priamo v zozname ingrediencií. Stačí kliknúť na kúpite tu pri položke vitamín E.
   Ďakujem za pochvalu :D

 4. A musí to byť práve sklená fľaštička? Mám prázdne plastové vajíčko z oriflame, celkom vhodné si myslím, alebo ten plast nejako vadí?

  • Miška, plastové nádoby nie sú práve najvhodnejším obalom pre kvalitné oleje, kokosové nevynímajúc, pretože urýchľujú ich degradáciu a zhoršujú senzorickú kvalitu, vhodnejším obalom je určite sklo.