Naparovanie dýchacích ciest

Naparovanie na uvolnenie dychacich ciest

Kľúčom k upokojeniu dráždivého hrdla a nosa je otvorenie dýchacích ciest. Už ste vyskúšali naparovanie? Je to jednoduchá metóda s vynikajúcimi výsledkami. Skúste to s kombináciou bylín a esenciálnych olejov.

Naparovanie na uvoľnenie dýchacích ciest

Podporuje čisté dýchanie: eukalyptus, kardamón, mäta pieporná.

Podporuje zdravé dýchanie: citrón, kardamón, rozmarín.

Čistý dýchací systém od toxínov a hlienov: tymián, melaleuca, oregano.

pepermintovy esencialny olej

Postup pri naparovaní dýchacích ciest


Dajte zovrieť dostatočné množstvo vody a prelejte ju do misky. Pridajte kombináciu niekoľkých kvapiek esenciálnych olejov alebo bylín v závislosti na vašom probléme. Prikryte si hlavu hrubým uterákom pre vytvorenie akoby „stan“ okolo misy. Paru vdychujte 4-5 minút.

Ak cítite prílišné pálenie, odkryte uterák a uvoľnite časť pary. Naparovanie 3 krát denne upokojí krk a dýchacie cesty.

Naparovanie dýchacích ciest s esenciálnymi oleji môžete použiť aj pri chrípke, prechladnutí, zápale priedušiek, zápale hrtana a ďalších ochoreniach dýchacích ciest.

TIP: Na podráždenú nosovú sliznicu je vynikajúci kokosový olej. Po vysmrkaní votrite jemnú vrstvičku kokosového oleja do nosa. Kokosový olej hydratuje vysušenú a namáhanú sliznicu nosa a zároveň bojuje proti vírusom a plesniam.

Potraviny, ktoré podporujú čisté dýchacie cesty

Rovnako ako akékoľvek iné čistenie tela ja čistenie dýchacích ciest zahŕňa úpravu jedálnička. Zdravá strava je veľmi dôležitá, pretože podporuje prirodzené mechanizmy pre očistu tela a posilnenie imunitného systému.

Chilli: teplé jedlo s chilli napomáha odbúravaniu prebytočného hlienu v pľúcach a v tele všeobecne. Preto, keď jete teplé ostré jedlo, môže sa vám chcieť smrkať. Rovnakým spôsobom pôsobí teplé jedlo s chilli na hlien a prach v pľúcach a pomáha ho ľahšie odstrániť.

Voda: Áno, obyčajná voda je najlepší čistič pre organizmus! Snažte sa vynechať limonády, kávu alebo alkohol a dajte prednosť obyčajnej čistej vode. Dobrá hydratácia je kľúčom k zdraviu, pretože urýchľuje proces očisty tela od toxínov.

Cibuľa: Cibuľa je bohatá na množstvo zdraviu prospešných živín. Zabraňuje vzniku mnohých chorôb, vrátane rakoviny a pľúcnych infekcií, napomáha rozpúšťaniu hlienu a vylučovanie toxických látok z tela.

cibula

Pre zachovanie čistých dýchacích ciest sa radšej vyhnite mlieku a mliečnym výrobkom v kombinácii s cukrom, ktoré podporujú tvorbu hlienu v tele. Zbavte sa stresu, prestaňte fajčiť a nezdržujte sa v zafajčených miestnostiach. Pravidelne sa hýbte na čerstvom vzduchu. Môžete vyskúšať aj domáci nosový sprej alebo domáce nosové kvapky.