Čokoládovo-kokosová pleťová maska

cokoladova maska na plet

Využite mocnú silu prírodných látok a doprajte si výnimočne chutnú pleťovú masku, ktorú si sami namiešate. Odolajte pokušeniu namáčať si do nej jahody a naneste si ju na dôkladne vyčistenú tvár a krk. Čokoládovo-kokosová maska je úžasná najmä pre suchú pleť.

Čokoládovo-kokosová maska na pleť

Ingrediencie:

  • 2 tabuľky z tmavej 90 % čokolády (je plná antioxidantov, ktoré zabraňujú starnutiu pleti)
  • 1 lyžičku medu (pomáha absorbovať a udržať vlhkosť v pleti)
  • 1 lyžičku panenského kokosového oleja (pomáha hydratovať)

Postup:

Najjednoduchšie rozpustíte čokoládu pomocou fénu na najvyššej teplote a na najmenšej intenzite fúkania (aby čokoládu nevyfúkavalo z misky). Čokoládu môžete rozpustiť aj vo vodnom kúpeli alebo pri veľmi nízkej teplote na sporáku. Do rozpustenej čokolády pridajte panenský kokosový olej, ktorý sa vďaka teplej čokoláde sám rozpustí. Skúste, či zmes nie je veľmi horúca a pridajte med. Ak má čokoládovo-kokosovo-medová zmes príjemnú teplotu, naneste ju na tvár a krk. Na tom, čo zostalo, si môžete pokojne pochutnať smile

cokoladova pletova maska

Nechajte pôsobiť 20 minút a potom zmyte iba vlažnou vodou, bez čistiacej peny alebo mydla. Umývanie ukončite studenou vodu, aby sa uzatvorili póry. Pleť po tejto maske bude perfektne hydratovaná a hodvábne hladká.

Tip: Výživné látky z pleťovej masky sa vstrebávajú lepšie, ak si ešte pred jej nanesením necháte na tvári 10 minút teplý obklad (uterák – nahriaty alebo namočený v teplej vode), ktorý pokožku zmäkčí a rozšíri póry.