Ako sa zbaviť čiernych bodiek

ako sa zbavit ciernych bodiek

Dve účinné prírodné metódy, ako sa zbaviť čiernych bodiek na tvári a tele. Skúste to.

Najskôr sa poďme pozrieť, čo sú vlastne tie čierne bodky, aby sme vedeli, s čím máme dočinenia.

Čo sú čierne bodky?

Uhra alebo čierne bodky, odborne nazývané komedóny, sú druh akné vyznačujúce sa  tmavým oxidovaným hrbolčekom vo vlasovom folikule, ktorý je tvorený z prebytočného oleja a odumretých kožných buniek. Čierne bodky sa neobjavujú len na tvári, ale dajú sa nájsť aj na chrbte, hrudníku, krku, ramenách alebo ušiach. Názov „čierne bodky“ je trochu zavádzajúci, pretože škála farieb môže byť od žltej až po čiernu.  Ak sa uher vytlačí, obvykle je čierny iba na vrchnej časti, čo je tá časť, ktorá bola v kontakte so vzduchom. Krása, však?

Teraz, keď vieme, čo je pupienok, môžeme zistiť najlepší spôsob, ako ich odstrániť a zabrániť ďalšej tvorbe. a odstrániť ich. Pravidelné čistenie pleti aspoň dva krát denne pomôže udržiavať  prebytok kožného mazu a nečistoty na minime. Ak športujete, vyčistite si pleť po každom cvičení.

Ako sa zbaviť čiernych bodiek

Tieto recepty môžu pomôcť pri uvoľnení uhrov, a môže dokonca pomôcť odstránenie povrchových čierne bodky. Avšak, ak sa pokúsite o manuálne vytláčanie doma, tu je pár tipov, čo je dôležité robiť a nerobiť:

Postup na odstránenie čiernych bodiek:

  • Vždy si umyte tvár pred tým, než si začnete uhry vytláčať.
  • Vždy si naparte tvár teplým uterákom alebo naparovačom tváre, aby sa póry otvorili.
  • Prsty zabaľte do čistého obrúska tak, aby neboli na pokožke cítiť vaše nechty. Tým predídete poškodeniu tváre nechtami a tvorbe raniek a škaredých podliatín.
  • Jemne stlačte po stranách uhra smerom dovnútra a potom nahor.
  • Vhodné je zaobstarať si špeciálne extraktory na uhry, ktoré ich odstránia šetrne a hygienicky.

nastroje na odstanenie uhrov

Pri vytláčaní čiernych bodiek sa vyhnite týmto veciam

  • Nevytláčajte nič z akéhokoľvek póru agresívne až do krvácania.
  • Nezanechávajte stopy. Ak vidíte zárezy na koži po nechtoch, omotajte si na ne viac vrstiev servítky.
  • Vytláčanie uhrov a vyrážok na nevyčistenej pleti kade tade behom dňa, vždy keď zahliadnete svoju tvár v zrkadle, môže šíriť baktérie a spôsobiť väčšie akné.
  • Nepokúšajte sa odstrániť akýkoľvek pupienok, na ktorý si nevidíte, ale ho len pohmatom cítite.  Je veľmi dôležité, aby ste videli pupienok, ktorý sa pokúšate odstrániť.

Maska na uhry

Táto jednoduchá dvojzložková maska je určená na uvoľnenie nečistôt z pórov. Väčšina bahenných masiek po vyschnutí napína pleť, takže budete cítiť mierne ťahanie. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku bentonitového ílu a 1 čajovú lyžičku hamamelovej vody (witch hazel) a naneste na pleť. Keď maska dôkladne uschne, zmyte ju.

ako sa zbavit uhrov na tvari

Peeling na uhry

Tento peeling na uhry je niečo ako gumáž (gommage) na pleť. Zmiešajte 1 lyžičku jedlej sódy a 1 lyžičku kvalitného kravského mlieka a zmesou si jemnými krúživými pohybmi masírujte miesta, kde máte upchaté póry a čierne bodky. Zo zmesi sa budú po čiastočnom vyschnutí tvoriť šupinky, ktoré hĺbkovo čistia pleť na spôsob gumáže. Prebytočné šupinky zmyte vodou.

peeling na uhry s mlieka a sody

To sú dve metódy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa urhov jemne ale dôkladne.