Ako správne používať suchý šampón

suchy sampon

Suchý šampón môže byť skvelý šetrič, ale iba vtedy, ak ho používate správne. Prečítajte si, ako používať suchý šampón a aké sú najčastejšie chyby pri jeho používaní.

Či už si vyberiete domáci bio suchý šampón alebo komerčný suchý šampón, vždy je dobré vedieť, ako ho správne použiť.

suchy sampon na tmave vlasy suchy sampon na svetle vlasy

Ako správne používať suchý šampón

1. Prispôsobenie farby suchého šampónu vlasom

Častou chybou brunetiek  pri používaní suchého šampónu je, že si nesprávne vyberajú farbu suchého šampónu. Niet divu, že výsledok dopadne sivasto. Ak ste tmavovlásky, vždy používajte suchý šampón na tmavé vlasy. To isté samozrejme platí aj pre opak. Ak máte svetlé vlasy, použite suchý šampón na svetlé vlasy.

2. Množstvo

Pozor, suchý šampón nielen odstráni mastnotu z vlasov, ale správnym použitím pridá vlasom aj perfektný objem. Pri použití veľkého množstva suchého šampónu, budete mať, namiesto perfektného objemu, na hlave výbuch, takže majte pri používaní suchého šampónu mieru. Ak si dáte nedopatrením viac, než ste plánovali, použite fén s nie príliš horúcou teplotou a prebytočný suchý šampón vyfúkajte.

3. Správne zacielenie a vzdialenosť

Používajte suchý šampón iba na miestach, ktoré sú mastné – nie je dôvod používať ho na všetky vlasy (budú vyzerať unavene a mdlo). Ak používate komerčný suchý šampón v spreji, dajte pozor na vzdialenosť  pri aplikácii suchého šampónu – ani príliš blízko ani príliš ďaleko. Suchý šampón v spreji má zvyčajne text, ktorý vás informuje o tom, ako ho aplikovať – čítajte!

4. Trpezlivosť

Dajte suchému šampónu pár minút, než si začnete upravovať účes. Nezabudnite si vlasy riadne prečesať.

5. Nie každý deň

Časté používanie suchého šampónu môže poškodiť vaše vlasy upchaním vlasového folikulu. Použite raz max. dva razy medzi klasickým umývaním vlasov je viac než dosť.